Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súdnictvo bude mať nových znalcov a prekladateľov, po náročných skúškach zložili slávnostný sľub (foto)

Znalecké posudky a preklady sú pre súdne konania veľmi dôležité.

11.4.2024 (SITA.sk) – Justíciu posilní dvadsať nových znalcov a dvaja prekladatelia. Vo štvrtok na ministerstve spravodlivosti zložili slávnostný sľub za účasti štátneho tajomníka rezortu spravodlivosti Michala Sedliaka.

Informovalo o tom ministerstvo spravodlivosti s tým, že znalci a prekladatelia budú k dispozícii pri výkone špecializovanej odbornej činnosti v konaniach pred súdmi alebo inými orgánmi verejnej moci.

Budú pôsobiť vo viacerých oblastiach

Ministerstvo spresnilo, že noví znalci budú pôsobiť v oblastiach ako stavebníctvo, lesníctvo, zdravotníctvo, farmácia či cestná doprava.

Sme radi, že budeme mať nového znalca v odbore kožiarske a kožušnícke výrobky a obuv, keďže v danej oblasti je dlhodobo nízky počet znalcov. Rovnako tomu je aj v odbore psychológia,“ povedala generálna riaditeľka sekcie dohľadu Vanesa Štrbjanová.

Náročné odborné slúšky

Rezort spravodlivosti doplnil, že znalecké posudky a preklady sú dôležité pre súdne konania.

Aby bolo vo veciach spravodlivo rozhodnuté, musia ich vypracovať správne a objektívne. Preto znalci a prekladatelia musia prejsť náročnými odbornými skúškami a absolvovať špecializované vzdelávania pred tým, ako sľuby zložia,“ uviedlo ministerstvo s tým, že tieto podmienky noví znalci zvládli.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Justícia
Zdroj: SITA.sk – Súdnictvo bude mať nových znalcov a prekladateľov, po náročných skúškach zložili slávnostný sľub (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií