Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súdny proces s bývalou bratislavskou prokurátorkou bude nakoniec pokračovať až v novembri

Naposledy sa mal súd vecou zaoberať koncom mája.

29.6.2024 (SITA.sk) – Súdny proces s bývalou šéfkou Krajskej prokuratúry v Bratislave Ivetou K. by mal na pôde Mestského súdu Bratislava I pokračovať až 6. novembra. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Naposledy sa mal súd vecou zaoberať koncom mája, termín hlavného pojednávania bol však zrušený pre práceneschopnosť zákonného sudcu. Na bývalú krajskú prokurátorku podali obžalobu pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Obžalovaná odmietla vinu

Dôvodom má byť nevybavenie dvoch návrhov policajného vyšetrovateľa na podanie obžaloby po dobu ôsmich rokov. Obžalovaná na začiatku procesu v novembri 2023 odmietla svoju vinu s tým, že k úmyselnému konaniu jej chýbal motív.

Ešte v roku 2019 odvolal vtedajší generálny prokurátor Jaromír Čižnár šéfku Krajskej prokuratúry v Bratislave Ivetu K. z funkcie. Podľa medializovaných informácií totiž osem rokov nepodala obžalobu na Lóranta K. za pokus o úverový podvod.

Vyšetrovateľ NAKA navrhol obžalobu

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry navrhol Loránta K. a ďalších ešte v roku 2011 obžalovať, prokurátorka však vo veci nekonala. Lórant K. sa v médiách spomínal ako kamarát bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

Spomínal sa napríklad v nahrávke o údajnom vydieraní Jaroslava Haščáka. Iveta K. má od roku 2021 pozastavený výkon funkcie prokurátorky.

Viac k témam: Pojednávanie, prokurátorka, Súdy, zneužitie právomoci
Zdroj: SITA.sk – Súdny proces s bývalou bratislavskou prokurátorkou bude nakoniec pokračovať až v novembri © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií