Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súdny proces v kauze Očistec sa má začať v decembri, medzi obžalovanými je Bödör i Gašpar

Trestné stíhanie bolo od júna prerušené Najvyšším súdom SR na základe sťažnosti prokurátora.

3.11.2023 (SITA.sk) – Súdny proces v kauze známej ako Očistec by na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici mal začať 4. decembra. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

V júni bolo uznesenie zrušené

Pre založenie, zosnovanie a podporovnie zločineckej skupiny a korupčné trestné činy sú v tomto prípade obžalovaní nitriansky podnikateľ Norbert Bödör, bývalý policajný prezident a súčasný šéf brannobezpečnostného výboru parlamentu Tibor Gašpar a ďalší bývalí policajní funkcionári.

Najvyšší súd SR ešte v júni tohto roku na základe sťažnosti prokurátora zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu z októbra minulého roku, ktorým bolo prerušené trestné stíhanie a podaný návrh na začatie konania pred Ústavným súdom (ÚS) SR v trestnej veci známej ako Očistec.

Najvyšší súd totiž nezistil splnenie zákonných podmienok na rozhodnutie o prerušení trestného stíhania zo strany prvostupňového súdu.

Pochybnosti o nestrannosti

Sudca Špecializovaného trestného súdu Peter Pulman ešte minulý rok prerušil konanie v trestnej veci obvinených bývalých policajných funkcionárov a podnikateľa Norberta Bödöra a obrátil sa na ÚS SR s návrhom na konanie o súlade s Ústavou SR.

Dôvodom boli podľa neho pochybnosti o nestrannosti Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý dozoroval vyšetrovanie kauzy. Advokáti obvinených totiž argumentovali, že špeciálny prokurátor Daniel Lipšic je v danom konaní poškodeným.

Viac k témam: branno-bezpečnostný výbor, Bývalý policajný prezident, Kauza Očistec, Špeciálny prokurátor, Súdy, Zločinecká skupina
Zdroj: SITA.sk – Súdny proces v kauze Očistec sa má začať v decembri, medzi obžalovanými je Bödör i Gašpar © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií