fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sulík je zo správania opozície prekvapený a nemyslí si, že septembrový termín volieb je až tak neskorý

Oproti júnu pôjde podľa predsedu SaS o predĺženie len o jeden pracovný mesiac, vzhľadom na to, že sú tam dva mesiace, počas ktorých vláda nerokuje ani nezasadá parlament.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.1.2023 (Webnoviny.sk) – Septembrový termín predčasných parlamentných volieb nie je až tak neskorý, povedal to v utorok po schválení 30. septembra ako termínu volieb predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík.

Ako dodal, sú tam dva mesiace, keď vláda nerokuje ani nezasadá parlament, čiže podľa neho pôjde oproti júnu o predĺženie len o jeden pracovný mesiac. Podľa Sulíka je ale jedno kedy, za dôležité považuje, že takto bola urobená dohoda, aby na pôdoryse bývalej koalície došlo k zmene ústavy, a tiež aby došlo k predčasným voľbám.

Sulík vyjadril prekvapenie nad správaním zvyšku opozície, najmä strán Smer-SD a Hlas-SD. Myslí si, že sú to práve oni, kto by mal chcieť predčasné voľby, no napokon sa prepracovali k akémusi „trucpodniku“, že keď nebolo úplne tak, ako chceli oni, tak september nechcú.

Zdôraznil, že s takýmito partnermi je rokovanie náročné, i preto mu bolo milšie urobiť takúto dohodu s ich bývalými koaličnými partnermi, a to najmä po tom, ako Igor Matovič (OĽaNO) už nie je súčasťou vlády a vláda s obmedzenými kompetenciami je pod kontrolou prezidentky.

Prečítajte si tiež:
Štátny tajomník ministerstva obrany Majer preberal v Taliansku aj možnosti obstarávania cvičných lietadiel

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík je zo správania opozície prekvapený a nemyslí si, že septembrový termín volieb je až tak neskorý © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií