Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sunak: 50-miliardová pôžička pre Ukrajinu je rovnako o odstrašení ako o pomoci

Poznamenal, že skupina G7 poskytne peniaze ako pôžičku.

14.6.2024 (SITA.sk) – Podporný balík vo výške 50 miliárd dolárov, na ktorom sa vo štvrtok dohodli lídri G7, podľa britského premiéra Rishiho Sunaka „mení hru“. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Britský premiér povedal, že balík pomoci podporí Ukrajinu na bojovom poli a pri jej ekonomickej rekonštrukcii, no zároveň vyšle „signál“ ruskému vodcovi Vladimirovi Putinovi.

„Signál, ktorý vyšle, odstrašenie… To je rovnako dôležité ako skutočná praktická podpora a na to sme sa zamerali,“ povedal Sunak. Poznamenal, že skupina G7 poskytne peniaze ako pôžičku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Britský premiér, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Sunak: 50-miliardová pôžička pre Ukrajinu je rovnako o odstrašení ako o pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií