Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sunak odovzdal britskému kráľovi Karolovi III. svoju demisiu, odstúpi aj ako predseda konzervatívcov

Sunak v prejave vzdal aj hold rivalovi, labouristickému lídrovi Keirovi Starmerovi.

5.7.2024 (SITA.sk) – Rishi Sunak rezignoval na funkciu britského premiéra. Svoju rezignáciu odovzdal kráľovi Karolovi III. v Buckinghamskom paláci po tom, čo jeho Konzervatívna strana utrpela vo štvrtkových parlamentných voľbách tvrdú porážku a po 14 rokoch pri moci ju vystrieda Labouristická strana. Informuje o tom portál BBC.

Sunak ešte pred odchodom do paláca pri rozlúčkovom prejave na Downing Street povedal, že odstúpi aj z čela Konzervatívnej strany. Neurobí to však hneď, ale až vtedy, keď budú prijaté opatrenia na výber jeho nástupcu. Tiež prijal zodpovednosť za historickú prehru konzervatívcov.

Sunak v prejave vzdal aj hold rivalovi, labouristickému lídrovi Keirovi Starmerovi. Ako povedal, je to „slušný, verejne založený človek“ a poznamenal, že o Starmerove úspechy sa krajina podelí.

Starmer sa v piatok tiež stretáva s kráľom, ktorý by ho mal poveriť zostavením vlády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Parlamentné voľby vo Veľkej Británii 2024 (fotografie)

Viac k témam: Britský premiér, Parlamentné voľby
Zdroj: SITA.sk – Sunak odovzdal britskému kráľovi Karolovi III. svoju demisiu, odstúpi aj ako predseda konzervatívcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií