Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sunak s Macronom diskutovali o humanitárnej pomoci pre Gazu, vyjadrili aj obavy z rizika eskalácie

Sunak a Macron sa zhodli, že je dôležité nestratiť zo zreteľa dlhodobú budúcnosť regiónu a predovšetkým potrebu dvojštátneho riešenia, dodáva britské vyhlásenie.

29.10.2023 (SITA.sk) – Britský premiér Rishi Sunak a francúzsky prezident Emmanuel Macron diskutovali o dôležitosti dodania naliehavej humanitárnej pomoci do Pásma Gazy a zachovania regionálnej bezpečnosti po rozšírení izraelskej vojenskej operácie proti palestínskemu militantnému hnutiu Hamas. Informoval o tom v nedeľu úrad britského premiéra.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Lídri oboch krajín „sa dohodli, že budú spolupracovať v snahe dostať dôležité potraviny, palivo, vodu a lieky k tým, ktorí ich potrebujú, a zároveň evakuovať z Gazy zahraničných štátnych príslušníkov,“ uviedol úrad britského premiéra vo vyhlásení. „Vyjadrili svoje zdieľané obavy z rizika eskalácie v širšom regióne, najmä na Západnom brehu Jordánu,“ dodalo vyhlásenie.

Sunak a Macron sa zhodli, že je dôležité nestratiť zo zreteľa dlhodobú budúcnosť regiónu a predovšetkým potrebu dvojštátneho riešenia, dodáva britské vyhlásenie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Britský premiér, Francúzsky prezident, Humanitárna pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Sunak s Macronom diskutovali o humanitárnej pomoci pre Gazu, vyjadrili aj obavy z rizika eskalácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií