Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šutaj Eštok dočasne poveril funkciou policajného prezidenta Ľubomíra Soláka, zmeny nastali aj na iných pozíciách (foto)

S dočasne povereným prezidentom policajného zboru máme rovnaký pohľad na bezpečnosť v krajine, tvrdí minister vnútra.

15.11.2023 (SITA.sk) – Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v stredu dočasne poveril prezidentom policajného zboru veliteľa Okresného veliteľstva Bratislava I Ľubomíra Soláka.

Ten vo funkcii vystriedal dočasne povereného Rastislava Polakoviča, ktorý bude zastávať post riaditeľa dopravnej polície. Do funkcie viceprezidenta policajného zboru pre migráciu, operatívu a riadenie služieb prezídia policajného zboru minister vnútra dosadil Ivana Hapštáka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zmena nastala aj v Úrade na ochranu ústavných činiteľov, ktorého riaditeľom sa stal Pavol Krejčí. Informoval o tom na sociálnej sieti Šutaj Eštok.

Minister zároveň ocenil Polakovičovo nasadenie a profesionálny prístup i zápal počas riešenia nelegálnej migrácie na hraniciach.

S novým dočasne povereným prezidentom policajného zboru SR máme rovnaký pohľad na bezpečnosť v našej krajine a zhodneme sa na základných prioritách, ktoré sme si vytýčili. Jednou z nich, dovolím si povedať, asi najdôležitejšou, je zaručiť bezpečnosť Slovenska a jeho občanov s tým, že zákon musí platiť pre všetkých rovnako,“ napísal šéf rezortu vnútra.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Nelegálna migrácia, Prezident Policajného zboru SR, viceprezident Policajného zboru SR
Zdroj: SITA.sk – Šutaj Eštok dočasne poveril funkciou policajného prezidenta Ľubomíra Soláka, zmeny nastali aj na iných pozíciách (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií