Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šutaj Eštok nevedel kam bude Hamran prevelený a v hlave má mená no nového policajného prezidenta

Šutaj Eštok zdôraznil, že na ministerstve nenašiel žiadnu dokumentáciu k tomu, že Hamran by sa chystal odísť do civilu.

5.11.2023 (SITA.sk) – Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) neriešil, kam bude bývalý policajný prezident Štefan Hamran prevelený. Uviedol to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12.

Dodal, že mu bolo povedané, že v Poprade je voľné miesto (Hamran bol odvolaný z pozície policajného prezidenta a prevelený do Popradu, pozn. SITA).

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Uviedol tiež, že nepreveroval, ani nezisťoval, či je už Hamran v civile. Šutaj Eštok zdôraznil, že na ministerstve nenašiel žiadnu dokumentáciu k tomu, že Hamran by sa chystal odísť do civilu.

Dočasne poverený policajný prezident Rastislav Polakovič je podľa ministra dočasným prezidentom. Šutaj Eštok uviedol, že má v hlave nejaké mená na nového policajného prezidenta a v krátkom čase ich plánuje predstaviť. Nevylúčil však, že by to mohol byť i Polakovič.

Viac k témam: Bývalý policajný prezident, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, O 5 minút 12
Zdroj: SITA.sk – Šutaj Eštok nevedel kam bude Hamran prevelený a v hlave má mená no nového policajného prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií