Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šutaj Eštok: Ústavný súd rozhodol, že proces prijímania novely Trestného zákona ani zrušenie ÚŠP neboli v rozpore s Ústavou SR (video)

Opozícia účelovo zavádzala ľudí a umelo živila protesty, ktorých cieľom bolo v tom čase jediné: podpora Ivana Korčoka, uviedol Šutaj Eštok.

3.7.2024 (SITA.sk) – Rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR potvrdilo, že proces prijímania novely Trestného zákona ani zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) neboli v rozpore s Ústavou SR. Vo svojom vyhlásení k rozhodnutiu ÚS SR to uviedol predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok. Podotkol, že ide o tie časti, ktoré opozícia používala ako argument pri obštrukciách v parlamente či pri organizovaní protestov.

Rozhodnutie ústavného súdu týmto teda berie vietor z plachiet predstaviteľom súčasnej opozície a usvedčuje ich, že účelovo zavádzali ľudí a umelo živili protesty, ktorých cieľom bolo v tom čase jediné: podpora Ivana Korčoka,“ tvrdí Šutaj Eštok.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Šéf Hlasu sa obrátil na predsedov troch opozičných strán Michala Šimečku, Milana Majerského a Branislava Gröhlinga a vyzval ich, aby sa vrátili k odbornej a vecnej diskusii v pléne parlamentu či na námestiach slovenských miest.

Je najvyšší čas, aby ste začali rešpektovať mandát vlády na realizáciu jej politiky, ktorý pochádza z výsledkov slobodných a demokratických volieb. Ja a moji kolegovia zo strany Hlas – sociálna demokracia sme pripravení na konštruktívnu kritiku z radov opozície, ale budeme tvrdo odsudzovať klamstvá a zavádzania, ako sme toho boli svedkami doteraz,“ vyjadril sa Šutaj Eštok.

Viac k témam: Kandidát na prezidenta, Minister vnútra SR, Novela Trestného zákona, predseda KDH, Predseda Progresívneho Slovenska, predseda sas, Predseda strany Hlas-SD, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – Šutaj Eštok: Ústavný súd rozhodol, že proces prijímania novely Trestného zákona ani zrušenie ÚŠP neboli v rozpore s Ústavou SR (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií