fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súťaž: Pomôžte zabrániť povodniam na Slovensku

Máte tip? napíšte nám mailom

Austráliu trápia požiare, Slovensko povodne. Mnohí o tom ani netušia, tento jav nie je príliš medializovaný. Napriek tomu došlo v roku 2018 k takmer 700 povodniam. Čísla neustále rastú a riešenie je v nedohľadne. Skvelou správou je, že Nadácia Ekopolis už po piatykrát organizuje celoslovenskú súťaž Pre vodu. Cieľom je nájsť čo najviac nápadov, ako túto situáciu vyriešiť.

Správy sú plné environmentálnych nešťastí z celého sveta. Často preto zabúdame na Slovensko a problémy, ktorým čelí slovenská príroda. Banskobystrická Nadácia Ekopolis však nezabúda a piatykrát organizuje súťaž pre mestá, školy a firmy. Problémom sú povodne, ktoré každoročne sužujú celé Slovensko. Nadácia preto apeluje na ľudí, aby sa sami zapojili do riešenia tohto problému.

Povodne sú celoslovenským problémom

Hlavnou ambíciou súťaže je prepájať nadaných mladých ľudí s tými, ktorí hľadajú riešenia konkrétnych problémov s vodou vo svojich mestách a obciach,“ prezradila manažérka nadácie, Martina Ragalová. Do súťaže sa môžete zapojiť, pokiaľ máte od 18 do 30 rokov. Ak máte nápady, ako využiť dažďovú vodu, ako zabrániť povodniam, zosuvu pôdy alebo vás zaujíma čistenie vody, svoje príspevky môžete posielať do 3. februára.

Prečítajte si tiež:
Greta Thunberg a Halloween: Nepotrebujem masku, odporovateľov klimatickej zmeny straším aj bez nej

Povodne sú na Slovensku skutočne rozšíreným problémom. Už v minulosti sa v krajine vyskytlo niekoľko väčších povodní, ktoré zasiahli nielen obyvateľov, ich majetky, ale aj samotnú prírodu. Súťaž je preto ideálnou možnosťou pre každého, kto sa o túto problematiku zaujíma a má nápady, ako to vyriešiť.

Zdroj: čas.sk

ANKETA: Ako by sa, podľa vás, dalo predísť celoslovenským povodniam?

A: Sprísniť kontroly nad vytváraním prekážok a zábran v riekach, prípadne pravidelné kontroly vodných tokov a ich brehov.

B: Zaviesť väčšiu informovať ľudí o povodniach, ich rizikách a prevencii.

C: Budovanie vodozádržných systémov v problémových oblastiach. 

Ak máte iné nápady, podeľte sa s nimi v komentári.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií