fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Detské súťaže krásy: Dobrá prezentácia zovňajšku či obyčajné ničenie detstva?

Máte tip? napíšte nám mailom

Súťaže krásy v USA…

V Spojených štátoch amerických je všetko možné. Ale tieto súťaže ma veľmi osobne zaujali. Sú to súťaže krásy ale mladých, dokonca úplne malých dievčatiek. Myslím si, že v takom útlom veku je to veľmi skoro na takého ceremónie. Ale poďme pekne poporiadku. Do tejto súťaže sa môžu prihlásiť dievčatká už vo veľmi mladom veku.

Na týchto súťažiach im ich rodičia, najmä mamičky, nanesú výrazný make-up, nasadia falošné vlasy, oblečú vyčačkané šaty a nafarbia umelo opálenú pokožku. Dievčatká takto “vyparádené” absolvujú dlhé súťažné kolá, ktoré trvajú hodiny. Aby uspeli  musia sa stále usmievať, chodiť vystreté a nohy prekladať ako ich “staršie kolegyne.”

Rodičia spravia všetko, len aby ich dieťa vyhralo prestížny titul detskej kráľovnej krásy a hromadu peňazí. Stať sa malou kráľovnou krásy nie je jednoduché. Ambiciózne princezné sa musia veľmi snažiť, prispôsobovať aj obmedzovať. V extrémne konkurenčnom prostredí sa však ešte väčšmi musia obracať ich prehnane ambiciózne mamičky alebo oteckovia.

Ja sa pýtam?

Je toto všetko v poriadku, aby v takom malom veku deti sa predvádzali na módnom móle a nosili na sebe kilá make-upu? Nemali by byť radšej doma a hrať s bábikami, pozerať rozprávky alebo sa len tak hrať pred domom?

Prečítajte si tiež:
Youtuberka Lenka natočila video, v ktorom postupy líčenia komicky komentoval jej brat!

Kde je chyba?

V rodičoch či v tejto komerčnej dobe?

Pozrite si foto detí v podaní modeliek

09TrinityThompsonBeauty2LOOK

súťaže krásy

1314277338883

1314277338940

súťaže krásy

1314277339107

mini-beauty-queen

Foto: smh.com.au, sodahead.comamericasgrandmissnational.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií