fbpx
Stačí vám mobilný telefón. Svadobný fotograf prezradil trik na výborné fotografie

Stačí vám mobilný telefón. Svadobný fotograf prezradil trik na výborné fotografie

Ak ste majiteľom zrkadlovky a ešte ste sa nezoznámili so všetkými jej funkciami, možno vám k dokonalým fotografiám pomôže tento tip.

Zaujímavé je, že je až smiešne jednoduchý, no výsledok vás ohromí. Fotky sa totiž javia, akoby boli niekoľko hodín upravované v grafickom programe. Realita je však úplne iná.

Čo k tomu potrebujete?

Stačí použiť mobilný telefón ako zrkadlo, v ktorom sa odrazí časť fotografovanej scény.

Tento trik vymyslel Mathias Fast, ktorý sa špecializuje na svadobné fotografie, keď si všimol, že družičky majú na stoloch uložené svoje mobilné telefóny a v nich sa tvoria zaujímavé obrazy. Keď priložil svoj telefón pod objektív, razom získal novú fotografickú pomôcku, ktorá rýchlo obletela svetom.

Ak budete postupovať podľa jeho inštrukcií, za pár sekúnd vytvoríte fotografie ako od profesionála. Viete, čo je na tom to najlepšie? Nemusíte minúť ani cent, pretože túto výbornú ,,fotografickú pomôcku” máte už teraz pravdepodobne vo vrecku.

Ako na to?

Mobilný telefón položte ležmo a priložte ho k spodnej časti objektívu

Zdroj: boredpanda.com

 

Keď sa pozriete do hľadáčika, zistite, že časť scény, ktorú chcete odfotografovať, sa odráža v mobile

Zdroj: boredpanda.com

 

A tu je výsledok!

Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com

Zdroj: https://www.boredpanda.com/phone-screen-reflection-trick-wedding-photography-mathias-fast/?utm_source=kreativita&utm_medium=referral&utm_campaign=organic

Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.