fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svadobné šaty, ktoré sadnú ako uliate!

Máte tip? napíšte nám mailom

Svadba je neopakovateľným dňom, počas ktorého chce každá nevesta vyzerať neodolateľne. Niekedy je však ťažké nájsť šaty, ktoré sadnú skvele aj bez veľkého predchádzajúceho vyberania.

Dnes vám preto prinášame poučný článoček týkajúci sa práve svadobných šiat a rád, ako ich vyberať. Rady sme rozdelili podľa výšky a postavy nevesty. Príjemné čítanie!

 

Vysoká nevesta

Vysoké dámy majú zvyčajne dlhší trup, menej výrazné boky, ale za to ich výška je impozantná. Pri výbere by sa teda mali zamerať na šaty, ktoré zvýraznia ich ženskosť, jemnosť, ale nebudú extrémne prezdobené alebo šité v extravagantnom štýle. Dámy nezabúdajte, že si vás ľudia všimnú z diaľky kvôli vašej postave a výške, akú majú top modelky na mólach. Nepreháňajte to teda prečačkanými motívmi na vašich šatách. Ďalšou dobrou radou, na ktorú pri výbere šiat nesmiete zabudnúť, sú rukávy. Nekupujte nikdy šaty, ktoré majú rukávy tesne odrezaná nad ramenom, pretože pôsobia, ako keby ste ich mali požičané od menšej kamarátky, a to predsa nechcete. Hodia sa vám šaty bez rukávov, resp. s dlhším rukávom.

Prečítajte si tiež:
Ohrozený ľadový medveď prišiel o život kvôli turistom. Zviera sa snažilo chrániť svoje prirodzené prostredie

Nevesta bacuľka

To, že je niektorá slečna bacuľka neznamená, že si nemá dopriať krásne šaty, ktoré ju zvýraznia. Každá postava má svoje plusy aj mínusy. To isté platí aj u tejto kategórií neviest. Mali by nosiť šaty, ktoré sú od prsníkov dole voľnejšie, predĺžia si tak postavu a zakryjú nechcené bruško. Prednosťou týchto slečien je krásny plný hrudník, ktorý by nemali v žiadnom prípade skrývať! Odporúčame preto šaty s hlbokým výstrihom v tvare U, vďaka čomu bude poprsie vyzerať krajšie. V žiadnom prípade si nekupujte šaty s golierikom alebo niečo podobné, pretože si tak opticky skrátite nielen svoj krk, ale aj celkovú výšku a budete vyzerať veľmi maličká. Taktiež voľné šaty nie sú pre vás, poobzerajte sa po viacej obtiahnutých v horných partiách.

12395148_10207075930610395_1731718586_n

Nevesta s postavou jablko

Postava jablko je jedna z najčastejších vôbec a vyznačuje sa väčšími bokmi i bruškom. V tomto prípade vám pomôžu šaty, ktoré majú strih písmena A, čo znamená hore užšie a dolu voľné, niečo ako poznáte v štýle princezien. Druhým trikom je výstrih, ktorý musí mať tvar písmena V, čím je hlbší, tým je lepšie. Vyhnite sa šatám v strihu trumpiet – áno, to sú tie, ktoré vyzerajú ako morská panna – úzke a dolu od lýtka voľné a nariasené, tento strih by na vás nevyzeral vôbec dobre.

Prečítajte si tiež:
Niekto oholil Huskyho a jeho fotka na internete vyvolala búrlivú diskusiu! Zisti prečo

Nevesta s postavou hruška

Nevesty, ktoré majú túto postavu vedia, že najvýraznejšou časťou zo všetkých sú boky. Skvelým strihom sú voľné šaty od pása dolu, v časti hrudníka môžu byť aj extravagantnejšie, avšak pás musí byť zvýraznený napríklad stuhou, mašľou. Pás predstavuje časť, ktorá musí byť zvýraznená. Elegantnejšie budete vyzerať, keď za materiál zvolíte kvalitný hodváb, vyhýbajte sa nekvalitným krčivým materiálom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií