fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svadobný deň je spätý s tradíciami. Aké sú najbizarnejšie svadobné rituály vo svete?

Máte tip? napíšte nám mailom

Keňa

Mesiac po svadbe musí ženích povinne nosiť ženské oblečenie. Má tým pochopiť to, že byť ženou je ťažké.

…lebo nosiť ženské handry je veľmi náročné…

Albánsko

V Albánsku je zvykom, že mladomanželia spolu nesmú mať 3 dni a 3 noci po svadbe sex. Vraj sa tým odháňajú zlí duchovia.

Bali

Ak by si šiel na svadbu, ktorá sa koná na ostrove Bali, na svadobnej hostine by si našiel iba zabávajúce sa ženy. Muži sa tejto hostiny nezúčastňujú, iba ju nachystajú a idú oddychovať.

Škótsko

V určitých častiach Škótska sa dodržiava dosť nechutná tradícia. Ľudia zmiešajú do vedra čo najnechutnejšie veci a tekutiny a vylejú to na budúcu nevestu. Tú potom priviažu na noc k stromu a idú piť.

Fidži

Na tomto ostrove je zvykom, že nastávajúci ženích musí doniesť otcovi svojej vyvolenej zub z veľryby.

Pokračovanie na ďalšej strane

Švédsko

Na švédskej svadobnej hostine je zvykom, ak si nevesta alebo ženích odbehne na toaletu, ostatní hostia môžu svadobnú polovičku, ktorá ostala pri stole, pokojne bozkávať.

Prečítajte si tiež:
Crazy Frog oslavuje! Vieš, aké bolo jeho prvé video?

Francúzsko

Na konci svadobnej hostiny vo Francúzsku bolo tradíciou pozberať zbytky zo stolov, nahádzať ich do záchodovej misy a následne boli mladomanželia donútení tieto zbytky jesť. V súčastnosti sa táto tradícia stala troška menej nechutná. Do záchodovej misy sa naleje polievka alebo horúca čokoláda.

Kórea

Po svadobnom obrade sa ženích vyzuje a keď je bosý, zviažu mu členky povrazom. Následne ho svadobčania bijú do chodidiel mŕtvymi rybami alebo palicou. Má ho to pripraviť na manželstvo a na to, aby počas svadobnej noci nesklamal.

Čína

V augurskej kultúre (minoritná spoločnosť v Číne) musí ženích na svoju nevestu trikrát vystreliť šípom. Šípy síce nemajú hrot, no ich zásah i tak poriadne bolí a žena má po nich poriadne modriny. Následne sa tieto šípy zlomia. To má zaručiť, že ich láska bude večná.

India

Indky, ktoré sa podľa horoskopu narodili v nepriaznivom dátume, sa musia vydať za strom. To má prelomiť ich kliatbu. Až po tomto svadobnom obrade si môžu zobrať skutočných chlapov.

Zdroj: g.czemlii.com

Prečítajte si tiež:
Porušili rozkaz a stali sa nepriateľmi! "Lovec: Zimná vojna" už čoskoro aj v slovenských kinách
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií