fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Švédsko a Fínsko chcú napriek Turecku vstúpiť do NATO spoločne, bezpečnosť oboch krajín je navzájom závislá

Helsinki odmietajú vyjadrenie Turecka, že Ankara najprv schváli prihlášku Fínska.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.2.2023 (Webnoviny.sk) – Fínsko a Švédsko sú naďalej odhodlané stať sa členmi Severoatlantickej aliancie v rovnakom čase napriek odporu Turecka voči kandidatúre Švédska.

Turecko sa vyjadrilo, že schváli najprv prihlášku Fínska, ale Helsinki túto myšlienku odmietajú s argumentom, že bezpečnosť oboch škandinávskych krajín je navzájom závislá. Informuje o tom web The Guardian.

Fínska premiérka Sanna Marinová vo štvrtok v Štokholme povedala: „Nepáči sa mi táto atmosféra, postoj, ktorým je Švédsko predstavované ako nejaké problémové dieťa v triede. Nemyslím si, že to tak je.”

Predseda švédskej vlády Ulf Kristersson dodal, že jeho krajina stále dodržiava trojstrannú dohodu o vstupe do NATO, ktorú vlani podpísali Švédsko, Fínsko a Turecko.

Viac k témam: vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Švédsko a Fínsko chcú napriek Turecku vstúpiť do NATO spoločne, bezpečnosť oboch krajín je navzájom závislá © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií