fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo Švédsku chcú zaviesť v práci prestávku pre páry na spoločné milovanie

Máte tip? napíšte nám mailom

Prestávka na sex alebo Švédsko – krajina snov

Vieš si predstaviť, žeby si si počas práce mohol spraviť hodinovú prestávku, počas ktorej by si šiel domov, kde by si si užíval so svojou polovičkou? Celkom lákavá predstava, že? No to, čo je pre nás len fantazírovaním, sa môže vo Švédsku stať realitou.

Jeden z autorov návrhu, Per-Erik Muskos, tvrdí, že existujú štúdie, ktoré dokazujú, že sex je zdraviu prospešný a určite by takáto prestávka ľuďom vo vzťahu pomohla, pretože si myslí, že páry spolu trávia málo času.

snimka

Otázne však je, kto a ako by kontroloval, či zamestnanci využívajú pauzu na účel, na ktorý je určená. Muskos pripúšťa, že zrejme by to na to nik nedohliadal, no i tak je presvedčený, že návrh má reálnu šancu na schválenie. Švédi sú totiž známi svojou benevolentnou pracovnou politikou a okrem štedrého rodičovského príspevku majú možnosť využívať takzvanú fika pauzu, počas ktorej sa stretnú s kolegami a diskutujú na rôzne témy pri káve a pečive.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus na Slovensku: Pribudlo ďalších päť potvrdených prípadov. Počet nakazených stúpol na 21

Gothenburg, Sweden

Švédsko sa už tradične nachádzajú na konci rebríčka počtu odpracovaných hodín ročne na jedného obyvateľa. Z európskych krajín menej pracujú už len Fíni a Francúzi.

Zdroj: fortune.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií