Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svet sa nezrúti, povedal Valášek o poslaní migov na Ukrajinu. Vláda tak vraj mohla urobiť už skôr

Podpredseda Smeru Juraj Blanár po zasadnutí parlamentného zahraničného výboru zopakoval, že jeho strana dodanie stíhačiek odmieta a vláda na to ani nemá kompetencie.

16.3.2023 (SITA.sk) – Keby Vláda SR rozhodla o dodaní stíhačiek pre Ukrajinu skôr, napríklad už na jar minulého roku, nemusela dnes čeliť diskusii, či je takýto krok kabinetu v demisii v súlade s ústavou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Po zasadnutí parlamentného zahraničného výboru to povedal nezaradený poslanec Tomáš Valášek. „Iné krajiny tak už urobili, svet sa nezrútil,“ povedal Valášek, Doplnil, že štvrtkové zasadnutie výboru k téme dodania MiG-ov, na ktorom nebolo prijaté žiadne uznesenie, bolo len politickým divadlom strany Smer-SD.

Podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár po zasadnutí výboru zopakoval, že jeho strana dodanie stíhačiek odmieta a vláda na to ani nemá kompetencie. „My sme zásadne proti dodávaniu zbraní a v tomto prípade aj proti porušovaniu ústavy,“ doplnil.

Viac k témam: Podpredseda strany Smer-SD, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Svet sa nezrúti, povedal Valášek o poslaní migov na Ukrajinu. Vláda tak vraj mohla urobiť už skôr © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií