fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zamýšľal si sa niekedy, ako vyzerá svet z pohľadu zvierat? Takto!

Máte tip? napíšte nám mailom

Uvažoval si niekedy nad tým, ako vidí svet tvoj pes? Alebo ako vyzerá prostredie z pohľadu včely? Videnie každého živočíšneho druhu je jedinečné a niektoré zvieratá dokonca vidia to, čo my nemôžeme. Ako teda vidia?

Motýle

Videnie motýľov nie je tak ostré ako u človeka. Môžu však vidieť oveľa viac farieb a odtieňov, vrátane ultrafialového svetla.

1-1        

Psy

Psie oči nie sú veľmi citlivé na väčšinu farieb, a preto svet vidia vyblednutejšie než ľudia. Na druhej strane však veľmi dobre vidia v noci a majú dobre vyvinutý zmysel pre hĺbku a perspektívu. Ich oči sú tiež veľmi citlivé na pohyb.

        

Ryby

Akváriová rybka vidí všetko ultrafialovo a predmety v jej blízkosti sa jej niekoľkokrát zväčšia. Možno je práve to dôvodom, prečo sa rybičky tvária stále prekvapene.

         

Vtáky

Vtáky majú veľmi ostrý zrak. Nočné vtáctvo vidí veľmi dobre i bez svetla. Počas dňa môžu vidieť odtiene, ktoré ľudské oko nevie rozoznať, taktiež vidia ultrafialové lúče.

Prečítajte si tiež:
Taliansky cukrár púta pozornosť miniatúrnym svetom, ktorý vytvára za pomoci dezertov

         

Hady

Je všeobecne známe, že videnie hadov je veľmi slabé. Zato v noci vidia tepelne žiarenie desaťkrát lepšie než akékoľvek moderné technológie. Počas dňa však hady reaguje iba na pohyb, čiže ak sa ich korisť nebude hýbať, nebudú ju loviť.

         

Myši a potkany

Všetky myši a potkany dokážu očami hýbať nezávisle od seba, takže vidia dva samostatné obrazy. Svet je pre nich rozmazaný, všetko sa hýbe pomaly a je sfarbené do modrozelenej farby.

         

Kravy

Kravy sa z ich pohľadu nepasú na zelených pastvinách, ale ich videním je tráva sfarbená do oranžovo-červenej. Taktiež vidia objekty o troška zväčšené.

         

Pokračovanie na ďalšej strane

Uvažoval si niekedy nad tým, ako vidí svet tvoj pes? Alebo ako vyzerá prostredie z pohľadu včely? Videnie každého živočíšneho druhu je jedinečné a niektoré zvieratá dokonca vidia to, čo my nemôžeme. Ako teda vidia?

Kone

Oči koňa sú umiestnené po bokoch hlavy, čo má pomôcť zachytiť možné nebezpečenstvo. Kôň však nikdy neuvidí to, čo má rovno pred nosom.

Prečítajte si tiež:
Toto je najromantickejší prsteň, aký kedy vyrobili. Budeš počuť aj tlkot srdca partnera!

          

Včely

Včely vidia dianie trikrát rýchlejšie než človek. Taktiež vidia aj ultrafialové lúče.

           

Muchy

Mucha má tisíce drobných očí, ktoré pracujú dohromady, aby vytvorili jeden súvislý obraz. Môžu vidieť ultrafialové žiarenie a narozdiel od ľudí, vidia svet spomalene.

            

Žraloky

Tieto podmorské predátory nevidia farby, čiže ich videnie je čiernobiele. Vidia však oveľa ostrejšie než my.

            

Chameleóny

Chameleóny sú zaujímavé stvorenia nielen tým, že dokážu meniť sfarbenie, ale i preto, že dokážu očami pohybovať nezávisle od seba. To im zaručuje 360° videnie.

            

Nočný gekos

Tieto jašterice majú skutočné nočné videnie a v noci môžu vidieť až 350-krát lepšie než ľudia.

            

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií