fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svetlé stránky karantény: Lepší vzduch aj vďaka obmedzenej doprave

Podľa Európskej enviromentálnej agentúry majú striktné obmedzenia v doprave za dôsledok čistejšie ovzdušie v Európe.

Máte tip? napíšte nám mailom

Najnovšia správa EEA, ktorá vyšla dnes hovorí o poklese oxidu dusičitého v ovzduší. To je následok práve opatrení, ktoré zaviedli mnohé krajiny v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom SARS-CoV-2 a s ním spojenou pandémiou ochorenia COVID-19.

O zlepšení kvality ovzdušia v Číne a Taliansku sme už informovali. Avšak podľa najnovších meraní sa ovzdušie zlepšilo aj v ďalších krajinách.

V španielskych mestách Madrid a Barcelona v minulom týždni, teda od 16. do 22. marca, klesla koncentrácia škodlivých látok až o 55%. V portugalskom Lisabone o 40%. 

Podobne je to aj v ďalších oblastiach, kde je prísna karanténa. Obmedzenie osobnej, hromadnej a leteckej komerčnej dopravy, má tak svoje pozitíva.

Znečistené ovzdušie prispieva aj k náchylnosti obyvateľov na respiračné a alergické ochorenia. Tie môžu mať súvis aj s väčšou náchylnosťou na ochorenie COVID-19. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií