fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SVETOBEŽKA: Ministerstvo ponúka mobilnú aplikáciu občanom cestujúcim do zahraničia

Máte tip? napíšte nám mailom

V mobilnej aplikácii Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) s názvom SVETOBEŽKA cestujúca verejnosť nájde kontakty na zastupiteľské úrady, cestovné odporúčania a ďalšie informácie. Tiež si do nej môže uložiť fotografiu cestovného dokladu.

V aplikácii si cestujúci občan zvolí krajinu, ktorú chce navštíviť. Ak k nej rezort diplomacie vydal odporúčanie alebo upozornenie, automaticky sa mu zobrazí. Turista uvidí tiež kontakt na najbližší zastupiteľský úrad SR. Okrem toho majú však informácie najmä všeobecný charakter, nezameriavajú sa na špecifiká konkrétnej krajiny.

Aplikácia s názvom SVETOBEŽKA je bezplatná, ministerstvo ju vyvinulo samo s externou grafickou a softvérovou podporou.

SVETOBEŽKA je rozdelená na 6 hlavných sekcií:

  • V núdzi v zahraničí,
  • Registrácia pred cestou,
  • Cestovanie,
  • V čom spočíva konzulárna pomoc,
  • Stredisko pre pomoc občanom a
  • Slovenské zastupiteľstvá.

Päť z nich má ďalšie podsekcie, ktoré poskytujú konkrétne informácie a rady – ako postupovať v núdzových situáciách v zahraničí, koho kontaktovať ako prvého, kam sa obrátiť po pomoc, ktoré pravidlá dodržiavať, čo konzulárni pracovníci slovenských zastupiteľských úradov môžu pre našich občanov urobiť, a čo už nie. V neposlednom rade obsahuje zoznam všetkých slovenských diplomatických zastúpení vo svete s príslušnými telefonickými a e-mailovým kontaktmi, voliteľnými priamo z menu aplikácie.

Prečítajte si tiež:
Lady Gaga a Bradley Cooper na Oscaroch. Cítili ste chémiu medzi nimi aj vy?

Prostredníctvom aplikácie sa dá tiež dobrovoľne zaregistrovať. “Cieľom registrácie nie je sledovanie pohybu občanov alebo robenie si štatistík zo strany ministerstva, ale lokalizácia a včasné varovanie, keď si to situácia vyžaduje,” ubezpečil riaditeľ konzulárneho odboru MZVaEZ Martin Bezák. Aplikácia sa dá využiť i na ohlásenie stavu núdze zastupiteľskému úradu.

“SVETOBEŽKA je bezplatne dostupná pre smartfóny s operačným systémom Android aj iOS,” povedal Bezák. Ďalšou výhodou podľa neho je, že väčšina aplikácie funguje aj v režime offline, takže je možné ju používať aj v podmienkach roamingu.

Zdroje: http://www.teraz.sk/slovensko/mzvaez-aplikacia-svetobezka-pomaha/340358-clanok.htmlhttps://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/svetobezka

Foto: http://www1.teraz.sk/usercontent/photos/2/d/d/3-2dd7999d08c317afc25595c76224bc6b18f8540f.jpghttps://lh3.googleusercontent.com/KNp7BwaTELWlUeaUOeHvifdJN3RddyuiyMfoEn-vdBTn6tZhGvFvY0oYXvf1rFFamBw2

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií