fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Samotárski svetobežníci a krásy cestovania sólo

Máte tip? napíšte nám mailom

Cestovať? Sám?

                                                   Zaručený zážitok!

Cestovanie vo dvojici alebo v skupinách je vždy zaujímavé, romantické a upokojujúce, ale sú tu aj takí, ktorí sú telom a dušou spriaznení so samotnou Zemou úplne solitérne. Túlanie po svete zvládajú sami a s veľkou pravdepodobnosťou im to tak vyhovuje. Každý, kto pozná podobný typ ľudí, vie, že to nie sú typy, ktoré utrácajú extravagantné obnosy za oblečenie, dopravu, stravu či ubytovanie. Niekto, kto odmieta utrácať peniaze za niečo, čo bude použité raz alebo rýchlo zdevastované.

14062205215_44f6d69188_b

Často prijímajú e-maily od žien a mužov o cestovaní sólo a či je to desivé, alebo nie.

Priatelia, ale aj cudzinci vrhajú dotazy, že prečo sami. Jednoducho preto, že sa rozhodli naskočiť do lietadla zvlášť.

No ako je vo svete známe, prichádzajú aj ťažké chvíle. Sólo vlci sa dostávajú do záchvevov úzkosti či nebola chyba vycestovať sám. Aj po nespočetne veľa výletoch. Čo ich však drží od kúpi viacerých lístkov? Vo väčšine prípadov sú to práve fotografie, ktoré potlačujú túto okolnosť. Ale sú to aj spomienky na všetky krásne a zaujímavé chvíle strávené v cudzine.

Prečítajte si tiež:
Tetovanie nepodlieha žiadnej regulácii, Európska únia to chce mať pod palcom

19893646184_6346b94c46_b9716556494_c5b910e140

Krása je tvárou v tvár s ich obavami a to je to, čo sa práve mnohí snažia zachytiť na svojich fotografiách. Na prvý pohľad môžu pôsobiť úplne prázdno, ale opak je pravdou. Dúfajú, že tieto fotografie budú nejakým spôsobom minimalizovať pocit samoty vo všetkých nás, aby prijali dôveru v samých seba a nebáli sa preskúmať a poznať  svet ako magické miesto.

“Povzbudzovať ľudí k cestovaniu je dôležité. Pretože nás učí, že sme všetci v niektorých smeroch rovnakí.”

Ľudia po celom svete môžu mať rozličné odlišné životné skúsenosti, hovoriť iným jazykom, vykonávať inú vieru, ale spôsoby, akými sme si podobní sú oveľa väčšie, ako spôsoby, ktoré sú u nás rôznorodé.  To nám ukazuje, že ľudia nie sú tak odlišní, aby sa nemohli rešpektovať a cestovať tak v pokoji.

May_Day_Parade-Minneapolis-20070506

cltr

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií