fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svetové filmové festivaly premietnu zadarmo desiatky filmov na YouTube

Viac ako dvadsať filmových festivalov z celého sveta, z ktorých mnohé museli kvôli pandémii koronavírusu zrušiť svoje tohtoročné ročníky, bude v rámci spoločného projektu na sieti YouTube desať dní premietať filmy zadarmo.

Máte tip? napíšte nám mailom

Popri festivaloch v Cannes či New Yorku sa do projektu We Are One: A Global Film Festival (Sme jeden: Svetový filmový festival) zapojil aj Medzinárodný filmový festival Karlove Vary, ktorý v utorok oznámil, že na tento rok plánovaný 55. ročník sa bude konať až budúci rok v júli.

Desaťdňový svetový festival bude na YouTube

Desaťdňový svetový festival začne 29. mája a milovníci filmov budú mať až do 7. júna možnosť pozrieť si na YouTube cez dve desiatky filmov, ktoré vybrali organizátori prehliadok v Berlíne, Cannes, Benátkach, Sundance, Tokiu, New Yorku, Sarajeve, Londýne či Toronte.

Konkrétny program zatiaľ nie je známy

Premietať sa budú celovečerné hrané filmy, dokumenty, krátkometrážne snímky či virtuálne diskusie. Konkrétny program zatiaľ nie je známy. Podľa agentúr Reuters a AP sa ale nedá očakávať, že by sa na YouTube objavili filmy prominentných režisérov, ktoré mali sláviť na zrušených festivaloch svoje premiéry.

Peniaze venujú na pomoc v boji s COVID-19

Peniaze, ktoré sa podarí počas virtuálneho festivalu vyzbierať, poputujú na pomoc v boji s COVID-19, uviedli usporiadatelia.

Prečítajte si tiež:
Černobyľ má pre turistov novinku: Otvorili neslávne známy štvrtý blok

Do projektu sa zapojil aj filmový festival v Karlových Varoch. Jeho 55. ročník sa mal konať od 3. do 11. júla. Kvôli pandémii a s ňou spojeným obmedzením ho chceli usporiadatelia pôvodne presunúť na náhradný termín v utorok, ale oznámili, že sa rozhodli prehliadku tento rok neusporiadať. Festival sa uskutoční až budúci rok od 2. do 10. júla.

Cannes sa tento rok nebude konať “v pôvodnej podobe”

Kým napríklad americký festival Sundance či festival v Berlíne sa na začiatku tohto roka konali ešte bez obmedzenia, začali šírením koronavírusu SARS-CoV-2 po svete filmové festivaly postupne presúvať, obmedzovať a nakoniec aj rušiť svoje tohtoročné ročníky. V polovici apríla oznámil festival v Cannes, že sa tento rok nebude konať “v pôvodnej podobe”. Otázniky visia aj nad festivalmi v Benátkach a Toronte, ktoré by sa mali konať v septembri.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tyden

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií