fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svetové hviezdy odohrajú v Austrálii koncert na pomoc s požiarmi

Máte tip? napíšte nám mailom

Queen, Adam Lambert, ale aj mnohí ďalší speváci sa rozhodli usporiadať koncert na pomoc s požiarmi. Uskutoční sa priamo v srdci Austrálie.  

Aktuálne mesiace najsledovanejšou témou sú požiare v Austrálii. Pri niekoľkomesačných požiaroch zomrelo 27 ľudí a tisíce miestnych ľudí muselo opustiť svoje domovy. Po svete sa organizujú finančné zbierky. Mnoho umelcov darovalo na pomoc s požiarmi milióny eur. Pomohli speváčka Pink, spevák Elton John, Leonardo DiCaprio, ale aj veľké korporáty.

Na pomoc s požiarmi usporiadajú koncert

Najnovšie svet obletela správa, že do pomoci sa zapojili aj známi speváci, a to tým, že sa rozhodli usporiadať koncert, ktorý sa uskutoční v Sydney. Na jednom pódiu sa 16. februára stretnú britská rocková skupina Queen s americkým spevákom Adamom Lambertom a celá plejáda ďalších umelcov.  

Deväťhodinový koncert s názvom Fire Fight Australia sa bude konať na najväčšom štadióne v Sydney. Koncert bude sprevádzať austrálska komička Celeste Barberová. Výťažok z celého koncertu poputuje hasičom, Červenému krížu a charite.    

Proti požiarom budú bojovať hudbou

Kapela Queen, ktorá bude na rovnakom pódiu vystupovať aj deň pred benefičným koncertom dokonca prisľúbila, že svoju techniku zapožičajú aj ostatným. Na benefičnom koncerte okrem kapely Queen a Adama Lamberta vystúpia aj austrálski speváci John Farnham, Olivia Newton-Johnová, Tina Arena.

Agentúra, ktorá má na starosti organizáciu koncertu potvrdila, že počas nasledujúcich dní bude zverejňovať aj mená ďalších umelcov. Organizátori potvrdili, že v týchto dňoch sú zaplavení ponukami od ďalších spevákov či kapiel.  

https://www.instagram.com/p/B7OSTidBj3l/

Podobný koncert, ktorého cieľom bolo vyzbierať peniaze na dobrú vec, sa uskutočnil 13. júla 1985. Koncert sa nazýval Live Aid a jeho cieľom bolo získať finančné prostriedky na pomoc postihnutým hladomorom v Etiópii. Podujatie sa konalo súčasne v Londýne aj vo Philadelphii. Aj tu hviezdila kapela Queen, ktorá bola jedným z hlavných ťahákov jedinečnej šou, ktorú sledoval celý svet. Prenos koncertov sledovalo 1,5 miliardy ľudí a na pódiách sa vystriedali všetky známe mená vtedajšej doby. 

Zdroj: teraz.sk

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií