fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svetové organizácie varujú: Zásobovanie potravinami je ohrozené

Viaceré svetové organizácie upozorňujú, že kvôli pandémii koronavírusu je zásobovanie potravinami ohrozené.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pandémia choroby Covid-19 ohrozuje zásobovanie potravinami, upozornili dnes v spoločnom vyhlásení svetové organizácie, a to Organizácia pre výživu a poľnohospodárstvo FAO, Svetová zdravotnícka organizácia WHO a Svetová obchodná organizácia WTO. Informoval o tom spravodajský portál LCI.

Odborníci z týchto organizácií zhodne upozorňujú na riziko globálneho nedostatku potravín v dôsledku prerušenia dodávateľského reťazca v súvislosti so šírením pandémie.

Podľa nich panuje veľká neistota spojená s dostupnosťou potravín, a to môže spôsobiť vlnu vývozných obmedzení, ktoré budú mať za následok nedostatok potravín na svetovom trhu.

Všetci odborníci sa zhodli v tom, že zabezpečenie obchodu je nevyhnutné. Obmedzenia v poľnohospodárskom a potravinárskom priemysle môže spôsobiť pri rýchlo sa kaziacich výrobkoch zvýšené plytvanie potravinami.

Vedúci FAO, WHO a WTO žiadajú, aby sa zabezpečila ochrana všetkých zamestnancov zaoberajúcich sa výrobou potravín. Tiež zamestnancov pracujúcich v priemysle spracovania a distribúcie potravín tak, aby sa minimalizovalo šírenie vírusu.

Práve v týchto časoch je medzinárodná spolupráca nevyhnutná, všetci zhodne zdôrazňujú. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií