fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes je Svetový deň UFO. Oslavuje sa od roku 2001 ako Deň neidentifikovateľných lietajúcich objektov

Máte tip? napíšte nám mailom

Niet vari týždňa za posledné roky, kedy by trnavský UFO klub nedostal hlásenie o pozorovaní neznámych a neidentifikovateľných objektov.

Ohlasujú sa ľudia z celého Slovenska, ktorí ich videli na oblohe alebo zaznamenali kruhy v obilí či mali nezvyčajné zážitky. Tieto poznatky so spolupracovníkmi vyhodnocujeme, uviedol predseda UFO klubu Trnava Miroslav Karlík.

Zistenia, ktoré spĺňajú kritériá UFO (unidentified flying object – neidentifikovaný lietajúci objekt), zverejňuje klub na svojom webe.

“V súčasnosti je to tak päťdesiat na päťdesiat, čo sa týka relevantnosti hlásení,” povedal Karlík pre TASR pri príležitosti Svetového dňa UFO, ktorý pripadá na 2. júla.

Ľudia si všimnú pre nich neznáme objekty či javy, ohlásia ich, ale nie všetky UFO aj naozaj sú. Je na ufológoch, aby dokázali hlásenie zhodnotiť. Riziko je v nových technológiách, ako sú drony, lasery, zrkadlenie optiky či neznalosť hviezdnej oblohy a javov na nej. Tie môžu pozorovatelia mylne považovať za UFO.

“Najčastejšie ľudia hlásia guľovité alebo diskovité objekty na oblohe. Najnovšie máme pozorovania hlásené z Orechovej Potône, Gbiel či Alžbetinho Dvora pri Bratislave, kedy o UFO išlo,” povedal Karlík. Ozvali sa tiež z Hodruše Hámrov, kde odfotografovali disk nad lesom. “Vždy čakáme, či sa ozve ešte niekto, kto úkaz videl,” dodal.

Prečítajte si tiež:
Test osobnosti: Vyber si bábiku, ktorá sa ti páči najviac. Prezradí to viac, než by sa zdalo
svetový deň ufo
Zdroj: youtube.com (screenshot)

Klub vedie od jeho vzniku, už 27 rokov, a práve od júla skončil vo svojom zamestnaní a odišiel na dôchodok. “Budem môcť dobehnúť resty, ktoré som mal pre nedostatok času a ešte viac sa klubu venovať,” povedal. V klube spolupracuje s približne 30 ľuďmi, ktorí sa zaoberajú nielen ufológiou. “Máme tu vedcov, lekárov, ľudí rôznych povolaní,” dodal. Nielen pozorovaniami UFO je klub totiž živý, organizujú aj pravidelné prednášky a stretnutia. “Už začíname pripravovať septembrovú prednášku,” uviedol Karlík. Pozývajú si rôznych odborníkov od astronómov cez psychológov, lekárov až po duchovných, ktorí majú k problematike čo povedať. V UFO klube podľa neho pochopili, že všetko so všetkým súvisí, a tak sa zaoberajú aj poznatkami z archeológie, otvorili problematiku Slovanov či liečiteľstva.

UFO klub Trnava dáva možnosť pozorovateľom na svojej webovej stránke poslať svoje poznatky. “Niekedy sa ohlásia až po uplynutí dlhšieho obdobia,” konštatoval Karlík. Také je napríklad i hlásenie z obce Lipová pri Nových Zámkoch z februára tohto roka. Pozorovateľ opísal zážitok spred dvadsiatich rokov. Príliš veľa hlásení mal a stále má UFO klub z okolia Trnavy na to, aby to Karlík a UFO klub považovali za náhodu. “Tu zohráva úlohu bohunická atómová elektráreň,” argumentuje Karlík.

Prečítajte si tiež:
Jameson oslavuje zručnosť svojich majstrov

Svetový deň UFO sa oslavuje od roku 2001 ako Deň neidentifikovateľných lietajúcich objektov. Tento deň bol určený podľa udalosti, kedy pri farme v blízkosti mestečka Roswell v americkom štáte Nové Mexiko spadlo 2. júla 1947 UFO. Údajne našli trosky vesmírnej lode a mŕtve telíčka mimozemšťanov.

Zdroj: http://www.teraz.sk/magazin/so-svedectvami-o-ufo-sa-trnavsky-klub/334519-clanok.html

Foto: http://www.extraplus.sk/sites/default/files/styles/full_width/public/ufo.jpg?itok=0oo7bb4Khttps://t4.aimg.sk/magaziny/9SZvOnwcTY_On3YnmVtVOw~Kruhy-obilie-Avebury-youtube-prtsc.jpg?t=LzgwMHg0NTAvc21hcnQ%3D&h=gNMey3QsfxXRn2LEdhlthA&e=2145916800&v=2

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií