fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto svetoznáme a obľúbené značky spolupracovali s Hitlerom! Používaš ich produkty?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ktorú používaš ty?

Máš rad Fantu, páči sa ti Volkswagen Beetle a túžiš po oblečení Hugo Boss, či vôniach Coco Chanel? Tak to by o tebe mohol niekto povedať, že inklinuješ k ideológii nacizmu. A ak by ťa z toho rozbolela hlava a chcel by si vziať nejakú tabletku, tak i tá je možno produktom značky, ktorá posluhovala nacistickému führerovi.

 

Vôňa s desivým pozadím

Los Angeles Time napísala, že Gabrielle Chanel, ktorú svet pozná ako Coco Chanel bola veľmi biednym človekom. Bola antisemitská, homofóbna, snobská opurtunistka, ktorá s obľubou opakovala frázu: „Pokiaľ ste blondína, používajte modrý parfém.“ Chanel bola závislá na morfiu a aktívne spolupracovala s nacistami. Ukázalo sa, že pod krycím kódom F-7124 kolaborovala s nacistickou rozviedkou Abhwer. Celý príbeh jej kolaborácie odhalil a spracoval americký novinár Hal Vaughan a môžeš sa o tom dočítať v knihe Sleeping With The Enemy: Coco Chanel’s Secret War.

 

Hilterov chrobák

Nacistický vodca bol predstaviteľom národného socializmu a tak chcel poskytnúť širokej nemeckej spoločnosti automobil, ktorý by bol lacný, malý a spoľahlivý a na druhej strane bude pôsobiť elegantne. Túto jeho predstavu o aute premenil na realitu Ferdinand Porsche a v roku 1939 bol na berlínskom autosalóne predstavený KdF-Wagen, ktorý je dnes vo svete známy ako Volkswagen Beetle.

Prečítajte si tiež:
Slovenský "Perníkový tatko" v sukni? Trenčianke hrozí až 15 rokov, našli u nej marihuanu aj pervitín

 

Návrhár nacistických uniforiem – Hugo Boss

Hitler dbal o to, v čom budú jeho vojaci a príslušníci čistej rasy chodiť oblečení. Malo to byť štýlové a elegantné, no zároveň museli mať vlastnosti, ktoré boli potrebné v boji. Uniformy, podľa führerovho gusta navrhol a šil veľký Hugo Ferdinand Boss, ktorý založil spoločnosť Hugo Boss. Syn Huga Ferdinanda Bossa sa vyjadril, že jeho otec k nacistickej strane patril, no v tom čase tam patril každý  a každý pracoval pre nacistov. Spoločnosť Hugo Boss predtým šila uniformy pre poštárov a políciu a k tomu sa po skončení vojny i vrátila.

 

Pokračovanie na ďalšej stránke

 

Liečivý plyn?!

I.G. Farbenindustrie AG bola nemeckou chemickou priemyselnou spoločnosťou, ktorú tvorilo 6 firiem. Počas prípravy invázie do Československa a Poľska spoločnosť úzko spolupracovala s Hitlerom a jeho najbližšími nacistami na plánoch. Ich cieľom bolo obsadiť chemické závody. Dnešným nástupcom spomínanej spoločnosti je firma Bayer, ktorá vyrába lieky, ktoré sa expedujú po celom svete. Presne táto firma počas druhej svetovej vojny dodávala nacistom modré kryštáliky, ktoré boli napustené kyanovodíkom a dávali sa do plynových komôr.

Prečítajte si tiež:
Pri Nitre sa zrazil autobus s kamiónom. Hasiči hlásia 13 mŕtvych

 

Fanta – nápoj nacistov?!

Mark Thomas bol novinár, ktorý odhalil históriu vzniku obľúbeného pomarančového nápoja. Počas druhej svetovej vojny hrala Coca Cola na dve strany – na jednej strane podporovala americké jednotky v invázii a na druhej strane svoj kolový nápoj dodávala nacistom. Keď kvôli bojom došli dodávky kolových sirupov a tak sa nemohli dodávať nápoje, výrobca sa vynašiel a začal vyrábať nápoj z pomarančového sirupu, ktorý pomenoval Fanta. Tento pomarančový nápoj bol určení práve a len nacistom, teda aspoň tak to hovorí dobová reklama.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií