fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svitko v 3. etape na Rely Dakar obsadil šestnástu priečku, polepšil si aj v celkovom poradí a karty zamiešalo zhoršujúce sa počasie

Do cieľa v utorok prišli iba najlepší motocyklisti, ďalším organizátori vyrátajú celkový čas podľa účinkovania v prvej časti etapy. Kamióny a automobily “stopli” na treťom kontrolnom bode.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.1.2023 (Webnoviny.sk) – Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil v utorkovej 3. etape na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii 16. priečku a v priebežnom poradí kategórie motocyklov poskočil z 21. na 18. pozíciu.

Najlepší bol Sanders

Jazdci sa v utorok presunuli z Aluly do Ha’Ilu, trať merala 669,15 km a obsahovala 447 km meraných úsekov. Najlepšie si s uvedenou “porciou” poradil Austrálčan Daniel Sanders, ktorý dosiahol o 6:19 min lepší čas ako druhý Američan Skyler Howes. Tretí v utorok finišoval ďalší americký jazdec Mason Klein, ktorý bol po pondelkovej 2. etape lídrom klasifikácie.

Klein v utorok stratil na Sandersa 6:59 min a v celkovom poradí klesol práve za Austrálčana. Sanders teraz vedie pred Kleinom o 4:04 min, tretí je Argentínčan Kevin Benavides (+6:53 min). Štefan Svitko v utorok za Sandersom zaostal o takmer 20 minút a v priebežnej klasifikácii na neho stráca už cez 51 minút.

Etapu museli prerušiť

Do cieľa utorkovej etapy v lokalite Ha’Il prišli len najlepší motocyklisti. Pre zhoršujúce sa počasie museli organizátori utorkovú 3. etapu prerušiť a pri ďalších motocyklistoch ich výsledný čas vyrátajú z účinkovania v úvode etapy. Je teda možné, že ešte príde k menším úpravám poradia.

Prečítajte si tiež:
Sýkora a Zapletal mali na Rely Dakar 2023 nehodu, auto spadlo zo skaly a viackrát sa prevrátilo na strechu (video+foto)

V ďalších kategóriách do cieľa neprišli žiadne vozidlá, medzi kamiónmi a automobilmi bude smerodajný čas na treťom kontrolnom bode po 377 km.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk – Svitko v 3. etape na Rely Dakar obsadil šestnástu priečku, polepšil si aj v celkovom poradí a karty zamiešalo zhoršujúce sa počasie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií