fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Symbolom lásky je znak srdca. Napadlo ti niekedy, prečo je to tak? Tu sú možné dôvody

Máte tip? napíšte nám mailom

Znakom lásky je nepochybne srdce. Píšeme ho ako emoticon na sociálnych sieťach, kreslíme ho do snehu či piesku, maľujeme na papier a kupujeme svojím polovičkám na výročia či sviatky často aj dary v tvare srdca.

Vieš ale, prečo je tomu tak?

Asi najčastejšie sa tvar srdce ako symbolu lásky prirovnáva k nášmu srdcovému svalu, ktorý sa na neho nápadne podobá. Niekedy dávno sa hovorievalo, že srdce je odvodeným znakom od listu brečtana.

V antickom Grécku a Ríme sa využíval ako antikoncepcia jeden druh obrieho fenikla, tzv. silphium. Ten sa taktiež tvarom podobal na srdce. Starobylé mesto Kyréné obchodovaním s obrým feniklom zbohatlo, a tak tvar srdca zvečnili aj na svojich peniazoch.

Srdce už bolo dávno spájané s emóciami a potešením, a jeho tvar znamenal romantiku a lásku medzi rytierom a šľachtičnou. Neskôr sa symbol srdca používal aj na hracích kartách a netrvalo dlho, aby sa zo srdca stal ozajstný symbol lásky, aký poznáme dnes všetci.

Nech to už je odvodené od veľkého feniklu, dvornej lásky medzi rytierom a šľachtičnou či od listu brečtana, prajeme ti, aby ti tento symbol lásky spríjemňoval tvoj život čo najviac, ako tomu bude možné. A hlavne s láskou 🙂

Prečítajte si tiež:
Človek skočil zo Starého mosta do Dunaja!

 

Zdroj: history.com

Foto: goodfreephotos.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií