Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tábory pre ruských vojnových zajatcov na Ukrajine sú už plné, dokončuje sa nový tábor

Podmienky v novom tábore budú údajne spĺňať všetky požiadavky medzinárodného humanitárneho práva.

7.11.2023 (SITA.sk) – Na Ukrajine v blízkej budúcnosti otvoria nový tábor pre ruských vojnových zajatcov, keďže tie súčasné sú už plné. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie štátneho projektu Chcem žiť na Telegrame.

„V blízkej budúcnosti bude na Ukrajine otvorený nový tábor pre vojnových zajatcov z dôvodu veľkého počtu ruských vojnových zajatcov. Medzitým prebiehajú prípravy na spustenie ďalšieho tábora. Nárast počtu vojnových zajatcov súvisí jednak so situáciou na fronte, so zhoršením motivácie ruských vojakov, ako aj s blokovaním výmen vojnových zajatcov ruskou stranou,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podmienky v novom tábore budú údajne spĺňať všetky požiadavky medzinárodného humanitárneho práva.

Projekt zdôrazňuje, že ruskí vojaci dostanú lekársku pomoc a tri jedlá denne, umožnia im kontakt s rodinami a budú mať stály prístup k predstaviteľom Medzinárodného výboru Červeného kríža. Tábor sa bude nachádzať v hlbokom tyle, ako stanovujú Ženevské konvencie.

„Vojnoví zajatci budú zadržiavaní výlučne na špeciálne určených miestach, ktoré ustanovujú Ženevské konvencie. Ukrajina na rozdiel od Ruska dodržiava medzinárodné humanitárne normy. Ruská strana napríklad drží ukrajinských vojakov v bežných väzniciach a nápravnovýchovných kolóniách spolu s inými väzňami, niekedy v neľudských podmienkach, nerešpektujúc a neuznávajúc ich postavenie vojnových zajatcov.“

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Tábory pre ruských vojnových zajatcov na Ukrajine sú už plné, dokončuje sa nový tábor © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií