fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tabuľa hanby: TOTO sú nemilé komentáre od nemilých ľudí na sociálnych sieťach

Máte tip? napíšte nám mailom

Nenávistné komentáre by ste na sociálnych sieťach nemuseli hľadať dlho. Tabuľa hanby otvorene poukazuje na problém v spoločnosti. 

Utečenci, liberáli, slniečkári, politici, ale aj mnohé udalosti, ktoré aktuálne hýbu svetom. Viete, čo majú spoločné? Stačí zverejniť jeden článok alebo status a nenávistným ľuďom začnú horieť klávesnice. Zapojiť sa do diskusie či verejne vyjadriť svoj názor predsa nie je nič zlé. Želať niekomu smrť, vysmievať sa z ľudí, urážať ľudí tmavšej pleti a vysielať nenávistný odkaz je však niečo, čo do spoločnosti nepatrí.  

Komentáre na sociálnych sieťach

So zámerom poukázať, že aj nenávisť má svoju tvár, vznikla Tabuľa hanby, ktorú by ste našli na Instagrame. Jej cieľom je zverejňovať nenávistné komentáre, ktoré sa objavujú na sociálnych sieťach. Ak by ste si mysleli, že ide o ufrflaných ľudí, ktorí majú problém s vlastným životom, ste na omyle. Za nemilými komentármi sa často skrývajú aj mladé mamičky či babičky. Servítku pred ústa si však nedávajú ani muži.  

Tabuľa hanby zbiera verejné komentáre z rôznych facebookových skupín a stránok politikov, ktorí zdieľajú hoaxy z hlavných správ či fotografie imigrantov vytrhnuté z kontextu. Tieto vyjadrenia sú vždy pod fotkami ľudí tmavšej pleti. Najsmutnejšie je aj to, že často ide o rodičov malých detí.

Prečítajte si tiež:
Sú malinké a vlasaté: tieto deti nemajú problém s keratínom, ich hustú hrivu im závidí každý

Greta, novinári a rasizmus

Nenávistné komentáre by ste najčastejšie našli aj pod článkami o Grete Thunberg. Aj napriek tomu, že Greta je osoba, ktorá nie každému názorovo sedí, určite sa zhodneme na tom, že nasledujúci komentár nemá na sociálnych sieťach čo robiť. 

Dnes sú na sociálnych sieťach oveľa aktívnejší aj mnohí novinári, ktorí prostredníctvom svojich príspevkov poukazujú na dianie v spoločnosti. Medzi takých patrí aj Zuzana Kovačič Hanzelová. Jedna babička si neodpustila štipľavý komentár ani na jej osobu. 

Mnohým ležia v žalúdku aj politici. Niekomu prekáža, že voľby vyhrala Zuzana Čaputová, iným zase prekážajú Andrej Kiska alebo známy bloger Ján Benčík.

Dajte nám vedieť v komentári, čo si o takýchto ľuďoch myslíte vy. Patria podľa vás nenávistné komentáre na sociálne siete?

Zdroj: Instagram

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií