fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koľko by ste mali vážiť pri svojej výške? Info vám poskytne tabuľka

Áno, vaša výška vie veľa napovedať o tom, koľko by ste mali vážiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zaujíma vás, aký typ postavy máte? Či netrpíte nadváhou alebo obezitou? Ak áno, tak vedzte, že dnes môžete konečne zistiť odpoveď na vašu otázku. Odpoveď vám dá táto tabuľka. Zdravá váha je taká, pri ktorej sa cítite komfortne. Akonáhle klesne alebo sa vaša hmotnosť zdvihne, začnete sa cítiť nepohodlne, čo môže viesť aj k psychickým problémom, nespokojnosti a následnému nezmyselnému držaniu diét či prejedaniu sa. Aká má byť teda vaša zdravá, “ideálna” váha?

Odpoveď vám dá tabuľka

Ako som na tom? Mal/a by som chudnúť či priberať?

Mnoho žien po celom svete trápi vlastná hmotnosť. Ženy sú často so svojou váhou nespokojné a to aj v moment, kedy vážia presne toľko, koľko by vážiť mali.

Existujú totiž dve základné rozdelenia a buď spadáte do normy alebo nadváhy. Ak sa vaša postava nachádza v norme, tak pomer medzi výškou a váhou určuje, že máte buď chudú, strednú alebo tučnú postavu. Stále ste však v norme, čo je dobré.

Ak je však vaša váha vyššia v pomere k vašej výške, tak spadáte do kategórie nadváha, čo znamená, že môžete mať začiatočnú obezitu či dokonca obezitu I. až 4. stupňa.

Prečítajte si tiež:
Hrôzostrašná úzkosť bez ľútosti páli dušu celebritám! Viete, ktorých silných mužov už stihla zlomiť?

Ak vás teda stále trápi otázka, či je vaša váha v poriadku, tak neváhajte, zmerajte svoju výšku a váhu a vďaka tejto tabuľke zistíte, ako ste na tom.

Tabuľka pomeru výšky a váhy
Tabuľka pomeru výšky a váhy
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií