Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taiwan zasiahlo najsilnejšie zemetrasenie za ostatné štvrťstoročie (video+foto)

Doprava pozdĺž východného pobrežia bola prakticky zastavená, zosuvy pôdy a padajúce trosky zasiahli tunely a diaľnice v hornatej oblasti.

3.4.2024 (SITA.sk) – Taiwanom v stredu otriaslo najsilnejšie zemetrasenie za ostatné štvrťstoročie. Zemetrasenie s magnitúdom 7,4 udrelo počas stredajšej rannej špičky, poškodilo budovy a diaľnice a spôsobilo smrť najmenej štyroch ľudí. Zranených bolo najmenej 57 osôb.

Školy evakuovali

Päťposchodová budova v meste Chua-lien vyzerala ťažko poškodená, zrútila sa na prvé poschodie a zvyšok zostal naklonený v 45-stupňovom uhle.

V hlavnom meste Tchaj-pej padali obklady zo starších budov a v niektorých novších kancelárskych komplexoch, zatiaľ čo z niektorých stavieb padali trosky.

Earthquake of 7.5 magnitude has hit Taiwan as well as Japan, people are trying to evacuate, situation looks really grim as Tsunami threats are also coming true,
Please pray for the people for Taiwan people. ?? ?#earthquake #Taiwan #Tsunami pic.twitter.com/8epglgS4T6— जय जवान जय किसान (@LaxmanR82061470) April 3, 2024

Školy evakuovali svojich žiakov na športoviská, pričom ich vybavili žltými ochrannými prilbami. Niektorí sa tiež prikryli učebnicami, aby sa chránili pred padajúcimi predmetmi, keď otrasy pokračovali.

Zosuvy pôdy

Vlaková doprava na ostrove s 23 miliónmi obyvateľov bola pozastavená, rovnako ako metro v Tchaj-peji, kde sa čiastočne oddelila novovybudovaná nadzemná linka.

Breaking News:

A Major 7.4 magnitude #earthquake Hit #Taipei

(Taiwan) and #Tsunami Warning Issued.

Let’s pray for the safety of people of #Taiwan.

Stay safe Taiwan pic.twitter.com/AQpuCXpTFS— Syed Hamza ? (@TheSavageHamza) April 3, 2024

Doprava pozdĺž východného pobrežia bola prakticky zastavená, zosuvy pôdy a padajúce trosky zasiahli tunely a diaľnice v hornatej oblasti. Evidujú tiež škody na vozidlách, aj keď nebolo jasné, či sa niekto zranil. Napriek silnému zemetraseniu však počiatočná panika na ostrove rýchlo pominula.

Taiwan leží v tichomorskom Ohnivom kruhu, ktorý je známy seizmickou aktivitou, a často čelí zemetraseniam. Najhoršie zemetrasenie na Taiwane za ostatné roky bolo 21. septembra 1999. Zemetrasenie s magnitúdom 7,7 vtedy zabilo 2 400 ľudí, zranilo približne 100-tisíc ľudí a zničilo tisíce budov.

Viac k témam: Zahraničie, Zemetrasenie, Zemetrasenie na Taiwane
Zdroj: SITA.sk – Taiwan zasiahlo najsilnejšie zemetrasenie za ostatné štvrťstoročie (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií