fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pochopili William a Harry tajný odkaz kráľovnej Alžbety II.?

Je viac ako jasné, že Anglicko podcenilo situáciu a epidémia koronavírusu pohlcuje celú krajinu. Kráľovná Alžbeta II. sa preto rozhodla prehovoriť. A zdá sa, v správe nechala tajný odkaz pre svojich vnukov

Máte tip? napíšte nám mailom

Koronavírus straší celý svet. A hoc sa zdá, že krajiny by svojich obyvateľov mali pred ním chrániť, nie je to pravidlo. Rovnako sa rozhodlo aj Anglicko, ktoré je v úzadí a necháva život v krajine plynúť ako doposiaľ. Tento postoj sa však nepozdáva hlave britskej monarchie. Aj preto včera 19. marca 2020 vydala kráľovná Alžbeta II. tlačovú správu. V nej prosí o zjednotenie. Správa v sebe však nesie odkaz nielen pre obyvateľov Veľkej Británie, ale aj pre rozhnevaných vnukov kráľovnej. Čo im ich babička odkazuje?

Kráľovná Alžbeta II. sa chráni pred koronavírusom

Napriek laxnému prístupu vlády Veľkej Británie sa anglická kráľovná rozhodla chrániť po svojom. Vo štvrtok 19. marca odišla na hrad Windsor, ktorý je vzdialený asi tridsať kilometrov od britského hlavného mesta. Tam už na ňu čakal jej manžel, princ Filip. Obaja sa nového vírusu obávajú, a to aj z dôvodu, že spadajú do najohrozenejšej skupiny obyvateľstva.

Alžbeta II. sa doteraz držala v ústraní a k epidémii koroanvírusu sa verejne nevyjadrovala, no včera svoj postoj zmenila. Prostredníctvom tlačovej správy uverejnenej online na Instagrame prehovorila o vážnej zdravotnej kríze, ktorá v súčasnosti postihuje Spojené kráľovstvo a Európu. Kráľovná vyzvala všetkých obyvateľov, aby sa spojili proti šíreniu vírusu COVID-19. A zároveň túto správu využila, aby princovi Williamovi a jeho bratovi poslala odkaz.

Prečítajte si tiež:
Kráľovná Alžbeta II. v smútku: Zažila najhoršie prípravy na Vianoce

„Mnohí z nás bude musieť nájsť nové spôsoby, ako byť v kontakte so svojimi blízkymi a ako sa uistiť, že ľudia, ktorých máme radi, sa majú dobre a sú v poriadku. Som si istá, že túto výzvu zvládneme. Uisťujem vás, že ja a moja rodina sme pripravení odohrať svoju úlohu,“ uviedla v správe.

Koronavírus v Anglicku

Reakcia Johnsonovej vlády na šírenie vírusu bola doteraz široko kritizovaná verejnosťou aj inými krajinami. Hoci sú prijaté opatrenia zväčša považované za laxné a nedostatočné, kráľovná Anglicka  povzbudzuje obyvateľov, aby čo najrýchlejšie zmenili svoje návyky a aby chránili ohrozených ľudí. Zároveň vyzýva verejnosť, aby sa spojila. Kráľovná Alžbeta II. vo svojej tlačovej správe tiež oceňuje prácu zdravotníckeho personálu, vedcov a pohotovostných služieb. 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií