fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tajomné miesta, kde ľudia miznú bez stopy: Máme ich aj na Slovensku

Máte tip? napíšte nám mailom

Tajomné miesta, kde ľudia miznú bez stopy, priťahujú pozornosť ako magnet. Niektoré z nich sú naozaj zvláštne, iné vyzerajú takmer nenápadne a ani by ste nepovedali, aké nebezpečné sú.

Tajomné miesta vo svete: Bermudský trojuholník

Bermudský trojuholník patrí medzi naozaj tajomné miesta, kde bez vysvetlenie miznú ľudia, lode aj lietadlá. Existuje mnoho konšpiračných teórií a vysvetlení, prečo sa tak deje, ale ani jedna zatiaľ nedala presnú odpoveď. Niektorí veria, že tu bola bájna Atlantída a z jej kryštálov vychádza energia, ktorá ovláda toto miesto. Bláznivo môžu vyznievať aj cestovanie v čase alebo únosy mimozemšťanov. Našťastie existujú aj racionálne snahy o vysvetlenie, prečo takéto tajomné miesta existujú. Patria k nim informácie o pirátoch, podmorských prúdoch, plyn metán, geomagnetické pole, golfský prúd, počasie alebo ľudský faktor. Nech je pravda akákoľvek, takéto tajomné miesta nás neprestanú šokovať  a zaujímať.

Les Hoia-Baciun

Armádny technik tu na zvláštnej fotografii zachytil objekt, o ktorom si ľudia mysleli, že je to UFO. Tento nenápadný les v Rumunsku sa stal slávnym a patrí medzi tajomné miesta s paranormálnou aktivitou. Verí sa, že tu záhadne miznú ľudia a mnohí, ktorí tu boli, cítili úzkosť a nevoľnosť.  Hovorí sa mu aj Bermudský trojuholník Transylvánie  a za tmy sa sem neodvážia ani tá najsmelší.

Prečítajte si tiež:
Kráľovná šokuje: S manželom nezdieľa spáľňu pre tento dôvod

Parížske katakomby

Tajomné miesta nájdete po celom svete a v tomto prípade ani nie je potrebné chodiť tak ďaleko. Paríž je obľúbenou turistickou destináciou a ponúka omnoho viac ako len atrakcie. Parížske katakomby predstavujú obrovskú spleť chodieb a tunelov, kde nájdete ľudské kostry.  V čase morovej epidémie sa sem zvážali telá mŕtvych a kosťami sa tiež spevňovali tunely, aby sa mesto neprepadlo. Malo by tu byť až 7 miliónov kostier. Turisti sa môžu prejsť po  asi dvojkilometrovom úseku, ale niektorí nadšenci záhad skúsili aj  nezmapované vstupy. Časť z nich tu mala aj zmiznúť, preto je tu naozaj desivá a ťaživá atmosféra.

Na Slovensku máme Tribeč

Tajomné miesta nájdete aj u nás. Pohorie Tribeč sa tiahne od Hornej Nitry  cez okresy Partizánske, Topoľčany, Zlaté Moravce a Nitra. Zasahuje do Podunajskej nížiny, takže je naozaj rozsiahle. Na Slovensku vyvoláva aj zimomriavky, pretože sa spája s desivými a nevysvetliteľnými zmiznutiami niekoľkých ľudí. Záujem o túto záhadu podnietila kniha Trhlina, ktorej autorom je Jozef Karika. Spomína tam aj najstaršie prípady zmiznutia, nechýba však ani trocha fikcie. Na internete môžete nájsť aj úprimné spovede ľudí, ktorí zablúdili napriek tomu, že dané miesta  dobre poznali a domov sa dostali až potom, keď veľmi dlho blúdili. Tajomné miesta sú vždy fascinujúce, ale zároveň vzbudia aj rešpekt a určité obavy.

Prečítajte si tiež:
Spoločnosť Barbie prichádza s novinkou! Na trh uvádza 17 nových bábik inšpirovaných skutočnými ženami

 

Prečítajte si tiež:

Poďte sa báť! TOTO je kniha, ktorá odkrýva fascinujúce záhady Slovenska

Zdroje: infospravy.sk  aktuality.sk  noizz.sk  pelipecky.sk  magazin.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií