fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tak tomu sa povie darček! Róbert Kaliňák dostal od šejka Emirátov luxusnú motorku za vyše 190 000 eur!

Máte tip? napíšte nám mailom

Minister vnútra Spojených arabských emirátov podaroval Róbertovi Kaliňákovi honosnú motorku za takmer 200 tisíc eur. Vraj to malo byť poďakovanie za blízke priateľstvo.

Či už vás to prekvapuje alebo nie, tak to vyzerá, že Kaliňák má medzi svojimi “náprotivkami” aj blízkych priateľov. Jeden z nich je aj minister vnútra Spojených arabských emirátov Saif bin Zajed al Nahjan.

Šejk je členom kráľovskej rodiny a patrí medzi najmocnejších mužov krajiny. Týmto okázalým gestom chcel nášmu exministrovi vnútra vyjadriť úctu. „Za tie roky sme si vybudovali vzťah a toto bol prejav vzájomnej úcty. Asi to tam tak funguje. My tie vzťahy nemávame s krajinami tohto typu tak často, preto aj stretnutie s takýmto prejavom úcty je vždy mimoriadne prekvapujúce,“ povedal Kaliňák o na mieru vyrobenom choppri vo farbách slovenskej vlajky.

Tamojší minister vnútra tiež neobišiel naprázdno. Čo presne mu Kaliňák v minulosti venoval však prezradiť nechcel. Štedrý Saif bin Zajed al Nahjan sa k celej veci nevyjadril vôbec.

Na podobných exkluzívnych kúskoch sa zvyčajne nejazdí. Dôvodom je práve vysoká hodnota. Kaliňákova motorka preto bude minimálne ďalší rok v Dopravnom múzeu v Bratislave. „Nás to nestojí prakticky nič, dohodli sme sa, že poistenie bude platiť Robert Kaliňák. Motorku by sme chceli zaradiť do takej menšej expozície o vývoji dizajnu motoriek v 20. storočí,“ priblížil riaditeľ múzea Ernest Huska.

Prečítajte si tiež:
Tajomstvo multitaskingu žien odhalené! Prečo s ním majú muži problém?

FOTO na ďalšej strane

aktuality.sk
aktuality.sk

Zdroj: aktuality.sk

Foto: aktuality.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií