Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Túto noc takmer došlo k ďalšej vojne! USA boli pripravené, Trump si to v poslednej chvíli rozmyslel

Vzťahy medzi Iránom a Spojenými štátmi sa opäť vyhrotili. Po tom, čo vo štvrtok iránske revolučné gardy zostrelili americký špionážny dron, boli Američania v noci zo štvrtka na piatok pripravení zaútočiť.

Pokračovanie pod reklamou

Zatiaľ čo Iránci tvrdia, že majú dôkaz o tom, že americký dron lietal nad ich vzdušným priestorom, Amerika sa bráni, že išlo o medzinárodný priestor a incident sa stal nad Hormuzským prielivom.

Iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf zverejnil však aj súradnice, na ktorých malo k zničeniu amerického bezposádkového lietadla dôjsť. Kusy z vraku drona našli v iránskych vodách.

Pokračovanie pod reklamou

Donald Trump vyhlásil, že Irán “spravil veľkú chybu”, že bezpilotový dron zostrelil. Schválil vojenské útoky. Zaútočiť mali na niekoľko cieľov v Iráne, na radarové a raketové zariadenia. Trump sa celý deň v Bielom dome radil s poradcami pre bezpečnosť. Lietadlá už boli vo vzduchu a lode taktiež na svojich pozíciách, no napokon vojenské útoky pozastavil.

Zdroje: Aktuality.sk, Denník N, topky.sk

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií