Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Takmer polovica ukrajinských detí, ktoré zažili hrôzy vojny vojny, sa bojí hlasných zvukov a mnohé sú podráždené

Prieskumu sa zúčastnilo 2 000 matiek detí vo veku od troch do sedemnásť rokov vo všetkých oblastiach Ukrajiny.

11.11.2023 (SITA.sk) – Podľa 62 percent ukrajinských matiek ich deti boli svedkami alebo zažili udalosti súvisiace s ruskou vojnou proti Ukrajine. Vyplýva to z prieskumu ukrajinskej sociologickej organizácie Rating Group.

Prieskum ďalej ukázal, že veľa detí sa bojí hlasných zvukov (48 %) a prejavuje podráždenosť (37 %).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Neprejavujú sa u nich úplné príznaky posttraumatickej stresovej poruchy, ale sú ovplyvnené vojnou mnohými spôsobmi,“ konštatuje sa v záveroch z prieskumu o vojnových zážitkoch ukrajinských detí. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Sociologická organizácia Rating Group vykonala prieskum od 29. októbra do 2. novembra tohto roka. Prieskumu sa zúčastnilo 2 000 matiek detí vo veku od troch do sedemnásť rokov vo všetkých oblastiach Ukrajiny.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Takmer polovica ukrajinských detí, ktoré zažili hrôzy vojny vojny, sa bojí hlasných zvukov a mnohé sú podráždené © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií