fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Talianska polícia zatkla desiatky členov ‚Ndrangheta, na operácií bolo viac ako 500 policajtov

Zamerala sa na celkovo 167 ľudí, z ktorých desiatky sú v súčasnosti už vo väzení.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.5.2023 (SITA.sk) – Talianska polícia zatkla ďalších 61 podozrivých členov organizovaného zločineckého syndikátu ‘Ndrangheta. Stalo sa tak pri sérii razií v siedmich regiónoch.

Podozriví sú z viacerých zločinov

Dané osoby sú podozrivé zo zločinov ako podvod, obchodovanie s drogami, infiltrácia vlády a vydieranie lokálnych farmárov. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Na operácii sa zúčastnilo viac ako 500 policajtov. Zamerala sa na celkovo 167 ľudí, z ktorých desiatky sú v súčasnosti už vo väzení.

Zatkli už viac ako 100 ľudí

Záťah bol súčasťou väčšej, stále trvajúcej, operácie zameranej na ‘Ndranghetu. Minulý týždeň naprieč Európou úrady zatkli viac ako 100 ľudí a zhabali majetok v hodnote 25 miliónov eur.

Vyšetrovanie tiež odhalilo dôležité nové informácie o tom, ako fungujú niektoré z najvyšších úrovní skupiny.

Viac k témam: ‘Ndrangheta, Drogy, Finančné podvody, Pašovanie drog, Pranie špinavých peňazí, Zločinecká skupina
Zdroj: SITA.sk – Talianska polícia zatkla desiatky členov ‚Ndrangheta, na operácií bolo viac ako 500 policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií