fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Talianska premiérka Meloniová vyzvala Indiu, aby zohrala kľúčovú úlohu pri ukončení vojny na Ukrajine

Giorgia Meloniová odsúdila ruskú inváziu na Ukrajinu a zdôraznila jej nepriaznivý vplyv na rozvojové krajiny z hľadiska potravinovej a energetickej bezpečnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.3.2023 (SITA.sk) – Talianska premiérka Giorgia Meloniová vo štvrtok vyzvala Indiu, aby zohrávala ústrednú úlohu pri uľahčovaní rokovaní o ukončení vojny Ruska proti Ukrajine. Povedala to na samite skupiny G20 v Naí Dillí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Meloniovej by India, ktorá má tento rok predsedníctvo G20, mohla v takomto procese zastupovať potreby menej rozvinutých krajín. „India môže zohrať ústrednú úlohu pri uľahčovaní procesu rokovaní o zastavení nepriateľstva na Ukrajine,“ povedala Meloniová po rozhovoroch s indickým premiérom Naréndrom Módím.

Meloniová odsúdila ruskú inváziu na Ukrajinu a zdôraznila jej nepriaznivý vplyv na rozvojové krajiny z hľadiska potravinovej a energetickej bezpečnosti. Módí zopakoval svoj opatrný postoj opätovným potvrdením, že mier možno dosiahnuť len prostredníctvom diplomacie a dialógu.

India je pripravená podporiť mierovú iniciatívu v tomto smere,“ poznamenal. India sa dosiaľ zdržala priamej kritiky ruskej invázie. Obe krajiny sú spojencami od čias studenej vojny, pričom India je závislá na Rusku až takmer 60 % svojho obranného vybavenia.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, samit G20, Talianska premiérka
Zdroj: SITA.sk – Talianska premiérka Meloniová vyzvala Indiu, aby zohrala kľúčovú úlohu pri ukončení vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Halloweenska diskotéka v českých Slušoviciach skončila nešťastím, v tlačenici sa vážne zranilo niekoľko ľudí (foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií