fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počasie sa zbláznilo! Obyvateľov Talianska v septembri prekvapila snehová nádielka

Máte tip? napíšte nám mailom

Na svete je len zopár vecí, ktoré nedokážeme ovplyvniť, zmeniť alebo predpovedať. Svoje o tom vedia aj obyvatelia Livigna, ktorí sa začiatkom septembra zobudili do rozprávkovej krajiny, na akú sú zvyknutí v zimných mesiacoch.  

S vyčíňaním počasia majú skúsenosti mnohé krajiny sveta. Niekde sa objavia tornáda, iné oblasti trápia obrovské požiare, inde zase dlhotrvajúce suchá. Celkom iný prípad zažili obyvatelia talianskeho mesta Livigno. Začiatkom septembra ich totižto zaskočil sneh. 

Mesto turizmu

Livigno sa rozprestiera v nadmorskej výške 1800 metrov nad morom (m.n.m) a nie je žiadnym prekvapením, že v zime sa obyvatelia mestečka môžu tešiť z bohatej nádielky snehu. Aj preto v Livigne vybudovali lyžiarske stredisko, ktoré na kopce láka všetkých milovníkov zimných športov z celého sveta.

Talianske mestečko má 6-tisíc obyvateľov a patrí medzi najľudnatejšie mestá ležiace nad 1500 m.n. m v krajine. Väčšina obyvateľov sa živí turizmom najmä kvôli množstvu snehu v zime a dostatku slnečných dní počas leta. Práve cez leto sa stáva turisticky atraktívne pre cyklistov, ktorí si trúfajú na dlhú jazdu vo vysokohorskom prostredí.

Prečítajte si tiež:
Plnoštíhle modelky sa rázom zmenili na štíhle kočky. Na upravenej fotke ich hádam ani nespoznáte!

Septembrová nádielka

Sever Talianska tvoria mohutné Alpy, ktoré majú svoje prvenstvo v rebríčku najvyšších pohorí sveta. Práve tam leží aj Livigno, ktoré v týchto dňoch púta pozornosť ľudí z celého sveta. Nečudo, v prvej polovici septembra v mestečku napadlo neuveriteľných 30 centimetrov snehu a tak sa krajina obklopená zeleňou zahalila do bielej. 

Sneh v talianskom meste zvykne vydržať až do mája, z čoho žije najmä obľúbené lyžiarske stredisko. Mnohí ho považujú za jedno z najvybavenejších stredísk v talianskych Alpách, či za najlepšie stredisko v celej Európe. Vďaka skorej nádielke snehu dnes mesto pripomína zimnú krajinu.

Prvé snehové vločky veru nečakali ani samotní obyvatelia mestečka. Lyžiarska sezóna začína v stredisku až na prelome novembra/decembra. Nuž, leto je na svojom konci a preto sa s podobnou správou môžeme už čoskoro stretnúť aj my na Slovensku.

Takúto nádhernú prírodu zažijete, ak sa do severotalianskeho mestečka vyberiete počas teplých mesiacov:  

A takto, keby ste sa rozhodli objavovať krásy Livigna v dnešných dňoch: 

https://www.instagram.com/p/B2MblJ9IP1P/?utm_source=ig_embed

Zdroj: dobrenoviny.sk

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií