fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taliansko zatvára všetky školy: Počet obetí koronavírusu prekročil stovku

Máte tip? napíšte nám mailom

Taliansko v týchto dňoch trápi nový koronavírus, kvôli ktorému sa miestne úrady rozhodli, že zatvoria všetky školy.  

Situácia je podľa talianskych médií vážna. Nový koronavírus, ktorý sa koncom minulého roka objavil v Číne sa dostal aj do európskych krajín. Momentálne sa s ním trápi Taliansko. Vzhľadom na to, že počet obetí už prekročil stovku, Taliansko sa rozhodlo, že do konca marca pozatvára všetky školy.

Počet obetí prekročil stovku

„Dúfam, že sa žiaci budú môcť do škôl vrátiť hneď, ako to bude možné,“ uviedla ministerka školstva Lucia Azzolinaová.

V Taliansko nezatvoria len základné či stredné školy. Opatrenie sa týka aj univerzít.

Denník N informoval o tom, že premiér Giuseppe Conte povedal, že vláda uvažuje o prijatí opatrenia, ktoré by umožnilo jednému z rodičov zostať počas uzavretia škôl s maloletými deťmi doma. Taliansky zdravotnícky systém je podľa Conteho síce silný, no vzhľadom na vysoký počet nakazených mu hrozí preťaženie. Je preto podľa neho potrebné prijať prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Prečítajte si tiež:
Poznáme prvý model, ktorý bude Land Rover vyrábať v Nitre

V súvislosti s narastajúcim počtom infikovaných pacientov sa vláda usiluje aj o posilnenie samotného zdravotníckeho systému. Preto sa bude snažiť zvýšiť počet lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti o 50%.

Taliansko
Aj napriek tomu, že sa vírus objavil v Číne, najviac zasiahnutou krajinou v Európe je práve Taliansko. Zdroj: TASR

Taliansko zatvára školy

Už pred viac ako týždňom boli uzavreté školy a univerzity v najviac postihnutých regiónoch severného Talianska a niektoré mestá v epicentre epidémie sú izolované.

Koronavírus už potvrdili všetky naše susedné krajiny. Slovensko stále oficiálne nepotvrdilo koronavírus. Najviac zasiahnutou krajinou vírusom v Európe je práve Taliansko. Počet obetí za posledný deň stúpol zo 79 na 107, počet potvrdených prípadov z 2502 na 3089.

Podľa agentúry ANSA budú musieť Taliani úplne zmeniť svoj spôsob života. Taliani sa nemajú bozkávať na líca, podávať si ruky a objímať sa. Futbalové zápasy sa majú konať iba bez divákov.

Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy.

Myslíte si, že sa koronavírus dostane aj na Slovensko?

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií