fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taliansky profesor obhajoval na sociálnej sieti Hitlera: Toto o ňom napísal!

Máte tip? napíšte nám mailom

Profesor z Talianska bude potrestaný za výroky obsahujúce názory týkajúce sa Hitlera. V súčasnosti sa proti nemu vedie disciplinárne konanie.  

Od druhej svetovej vojny ubehlo viac ako 70 rokov a zdá sa, že niektorým ľuďom ešte stále nedochádza, čo všetko zapríčinil fašizmus vo svete. Niektorí ho dokonca otvorene podporujú či obhajujú.

Nie je tomu až tak dávno, čo sa na slovenskej strednej škola uskutočnila diskusia so ženou, ktorá prežila holokaust. Vtedy sa postavil mladý študent a svojimi argumentmi sa snažil poprieť existenciu koncentračných táborov. Áno, priamo pred ženou, ktorá v ňom prežila všetky zverstvá. 

Profesor obhajoval Hitlera

Nemusíme chodiť až tak ďaleko. Veď sympatizantov vyššie spomínaného režimu by sme našli aj v parlamente. Nedávno sa o veľký rozruch postaral aj taliansky univerzitný profesor Emanuele Castrucci. Na sociálnej sieti uverejnil príspevok o Hitlerovi. Ak by ste čakali, že univerzitná kapacita bude mať takéto témy ujasnené a že bude reprezentovať názor hodný akademika, boli by ste na omyle. 

V reakcii na jeden zo svojich tweetov napísal, že „Hitler, aj keď určite nie je svätý, v tomto momente chránil celú európsku civilizáciu“.

Profesor na Twitteri uverejnil fotografiu, ktorá zobrazuje Hitlera so psom. V popise fotografie sa uvádzalo, že „tvrdia, že som bol netvor, keď som vás neinformoval o tom, že som bojoval proti skutočným netvorom, ktorí vám teraz vládnu a ovládajú svet“. 

Jeho správanie označili za pohoršujúce

Rektor univerzity, na ktorej taliansky profesor pôsobil, označil jeho správanie za nehanebné a pohoršujúce. Doplnil, že voči akademikovi začalo disciplinárne konanie. 

Prečítajte si tiež:
Teraz si už môžeš vybrať, akú reklamu ti Google zobrazí!

Emanuele Castrucci sa podľa agentúry ANSA odvolával na svoje právo slobody prejavu aj napriek tomu, že obhajovanie fašizmu a nacizmu v Taliansku je protizákonné. Castrucciho tweety odsúdili aj talianske stredopravé a stredoľavé politické strany.

Čo si myslíte o názore talianskeho profesora? Zaslúži si trest? Dajte nám vedieť v komentári.

Zdroj: ta3.com, aktuality.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií