fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Táňa Pauhofová získala hlavnú úlohu v špionážnej minisérii, ktorú odvysiela HBO po celej Európe

Máte tip? napíšte nám mailom

Bez vedomia je názov novej minisérie, ktorú odvysiela HBO Europe. V špionážnom formáte sa predstaví medzinárodné obsadenie. 

Bez vedomia sa odohráva počas búrlivého obdobia v bývalom Československu, v čase, keď sa politická situácia v krajine menila. Nad hlavami Čechoslovákov visia zmeny, avšak nikto nevie, ako sa situácia bude ďalej vyvíjať.

Premiéra seriálu je symbolicky určená na koniec roka 2019. Odvysielaná bude presne počas osláv 30. výročia od uplynutia Nežnej revolúcie.

Šesťdielnu špionážnu drámu má pod taktovkou Ivan Zachariáš, o scenár sa postaral Ondrej Gabriel. Na nakrúcaní spolupracoval ako odborný poradca aj H. K. Melton, ktorý je spolupracovník pre CIA a taktiež aj svetovo uznávaný expert na špionážnu techniku.

Zľava: Producentka HBO Europe Tereza Polachová, kameraman Jan Velický, režisér Ivan Zachariáš a producent Etamp Film Jan Bílek. Zdroj: HBO Europe

Hlavnú úlohu stvárni slovenská herečka Táňa Pauhofová. Po jej boku sa objaví Britka Hattie Morahan a český herec Dávid Nykl.

„Máme obrovskú radosť, že pred i za kamerou sa zišiel taký vynikajúci tím, vďaka ktorému ožíva medzinárodná špionážna dráma. Ondrejov scenár reflektujúci zlomový moment v histórii strednej Európy získal v dnešnej výbušnej globálnej politickej klíme ďalší rozmer a Ivan zas dáva tomuto príbehu a dobe v ňom zobrazenej, ako aj jeho postavám, svoj originálny režijný štýl a úplnú autenticitu,” prehovoril o nakrúcaní výkonný viceprezident pre pôvodný obsah a produkciu Antony Root.

Spoveď hustlistky a manželky v podaní Táni Pauhofovej

Táňa Pauhofová si zahrá úlohu profesionálnej huslistky Márie. Máriin manžel Viktor, ktorý je politicky angažovaný, sa spolu s ňou vracia do Prahy po dvanástich rokoch londýnskeho exilu. Rodinná návšteva sa ale po príchode do Prahy zmení na drámu. Mária skončí v nemocnici a keď sa preberie z bezvedomia, zisťuje, že jej manžel zmizol bez stopy a nikto nevie kam.

Prečítajte si tiež:
Tomuto sa hovorí naozajstný vojnový hrdina!
Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová stvárni hlavnú úlohu Márie v novej špionážnej dráme. Zdroj: HBO

„Aj keď sa príbeh odohráva v 80. rokoch, je absolútne aktuálny, a to aj pre našu polarizovanú spoločnosť. Je rozprávaný z Máriinho uhla pohľadu, čím typicky mužský žáner získava ďalší rozmer. Tým, že je špionážny príbeh netradične vyrozprávaný očami na pohľad priemernej ženy, vzniká fascinujúca, pôsobivá a príťažlivá dráma, ktorá baví nielen nás, ale pevne dúfame, že zaujme aj čo najširšie publikum,“ prezrádza o seriáli Tereza Polachová, kreatívna producentka HBO Europe.

Seriál sa nakrúcal v Prahe, no niektoré scény budú následne točené aj v britskej metropole – Londýne.

Zdroj: medialne.etrend.sk, telkac.zoznam.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií