fbpx
Tancuj, tancuj, vykrúcaj v podaní kenských detí! Jedinečné vystúpenie si pripravili pre prvú dámu krajiny

Tancuj, tancuj, vykrúcaj v podaní kenských detí! Jedinečné vystúpenie si pripravili pre prvú dámu krajiny

Pamätáte sa na deti z St. Philip Neri Primary School a ich skvelé podanie slovenskej aj českej hymny? V prípade, že nie, video nájdete na konci článku. Tentokrát zaspievali ľudovú pieseň Tancuj, tancuj, vykrúcaj, vykrúcaj, píše na Facebooku Slovenské veľvyslanectvo v Keni.

Ich vystúpenie bolo súčasťou sprievodného programu počas návštevy prvej dámy Kene Margaret Kenyatta (Office of the First Lady Kenya) v Mater Misericordiae Hospital. Na pozvanie Slovenské veľvyslanectvo v Keni / Slovak Embassy in Kenya sa stretla s lekármi a zdravotnými sestrami 🇸🇰🇨🇿 lekárskej misie podporenej zo SlovakAid.

Len pripomíname, že česko-slovenský tím lekárov operuje deti v Nairobi, koordinátorom projektu je náš vojnový fotograf Ján Husár.

Prvá dáma Kenskej republiky Margaret Kenyatta navštívila 12. marca 2019 lekárov a zdravotné sestry slovensko-českej lekárskej misie v nairobskej Mater Hospital podporenej z prostriedkov SlovakAid.

Zdroj: Facebook / Slovenské veľvyslanectvo v Keni

Manželku kenského prezidenta Uhuru Kenyattu počas prehliadky operačnej sály a jednotky intenzívnej starostlivosti sprevádzali mimoriadni a splnomocnení veľvyslanci SR a ČR v Keni  František Dlhopolček  a Pavel Řezáč, spolu s prvým štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Kenskej republiky Ababuom Namwambom a poprednými predstaviteľmi parlamentu a rezortu zdravotníctva Kenskej republiky, píše na stránke Slovenské veľvyslanectvo v Keni.

Google+ Linkedin
Pavel Bielik

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.