fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taraba a Danko spájajú sily, kandidátka SNS má byť atraktívna

Tomáš Taraba pravdepodobne po Veľkej noci ohlási spoluprácu s Andrejom Dankom a Slovenskou národnou stranou (SNS).

Máte tip? napíšte nám mailom

29.3.2023 (SITA.sk) – Nezaradený poslanec parlamentu Tomáš Taraba (Život-NS) pravdepodobne po Veľkej Noci ohlási spoluprácu s Andrejom Dankom a jeho Slovenskou národnou stranou (SNS) na spoločnom postupe do parlamentných volieb.

Koaličný potenciál SNS

Uviedol to v diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní. „Medzitým sa spolupráca už rozširuje tak, že predkladám aj niektoré zákonodarné iniciatívy, ktoré boli v rámci tém blízke SNS. Najnovšie som podal návrh na zriadenie ministerstva cestovného ruchu a športu,” informoval poslanec.

Ak sa SNS dostane do Národnej rady SR, podľa Tarabu je šanca na to, že opozícia vytvorí vládu. Taktiež si myslí, že strana má koaličný potenciál. „Kandidátku rozšírime a bude vyzerať dosť atraktívne na to, aby oslovila voličov. Chceme vytvoriť niečo také, ako je v Maďarsku Fidesz,” povedal.

Dankove výzvy smerované k Pellegrinimu

Zároveň informoval, že akékoľvek miesto v strane, ktoré bude dávať logiku, príjme. „Nemám problém byť ani na konci kandidátky, ani v popredí. Som presvedčený, že ak má človek podporu vo verejnosti, tak ho ľudia do parlamentu prekrúžkujú,” myslí si poslanec. Dodal, že predsedom SNS ostane Danko.

Prečítajte si tiež:
Klus by mal svoju nomináciu na zástupcu pri Európskom dvore audítorov stiahnuť, Hlas ju prirovnáva k politickej korupcii

Zároveň tvrdí, že Dankove výzvy smerované k Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD), aby sa vyjadril, či je preňho strana Smer – sociálna demokracia prijateľná, sú logické. Taraba taktiež informoval, že v SNS budú klásť dôraz na aspekty národnej identity.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: SITA.sk – Taraba a Danko spájajú sily, kandidátka SNS má byť atraktívna © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií