fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taraba a Kuffovci navrhujú nevyplatiť v tomto roku príspevok politickým stranám, peniaze by sa použili inak

O návrhu sa bude rokovať v rámci marcovej schôdze, ktorá sa začína 14. marca.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.2.2023 (SITA.sk) – Nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa (všetci Život-NS) predložili do Národnej rady SR novelu zákona o politických stranách a politických hnutiach.

Navrhovatelia žiadajú, aby politickým stranám a hnutiam nebol v roku 2023 vyplatený príspevok na činnosť a príspevok na mandát.

Peniaze pre podnikateľov

„Príspevky, ktoré mali byť vyplatené politickým stranám a hnutiam v roku 2023, použije ministerstvo financií na úhradu zvýšených nákladov na energie podnikateľským subjektom,” uviedli poslanci v návrhu. O návrhu sa bude rokovať v rámci marcovej schôdze, ktorá sa začína 14. marca.

Dodali, že počas siedmeho volebného obdobia sa zo štátneho rozpočtu vyplatilo viac ako 57 miliónov eur a v šiestom volebnom období to bolo viac ako 48 miliónov eur.

Zodpovednosť politických strán

„Za voľby v roku 2020 politické strany dostanú príspevky 76,15 milióna eur, čo predstavuje nárast za posledných osem rokov o 28 miliónov eur,” uviedli poslanci.

Tvrdia, že politické strany musia prijať zodpovednosť „na neprimeranom zvýšení cien energií vedúcemu k zhoršeniu podnikateľského prostredia, ako aj celkovému zdražovaniu cien rôznych komodít, najmä potravín.”

Viac k témam: Politické strany, príspevok na činnosť a príspevok, Zákon o politických stranách
Zdroj: SITA.sk – Taraba a Kuffovci navrhujú nevyplatiť v tomto roku príspevok politickým stranám, peniaze by sa použili inak © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slovenky môžu pomôcť ženám s onkologickým ochorením, Liga proti rakovine spustila výzvu Vystrihaj sa Slovensko
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií