fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taraba bude hlasovať za pád vlády. Neverí však, že strane SaS ide o predčasné voľby

Tomáš Taraba nerozumie Hlasu-SD, že sa „bratríčkuje” so SaS a nedali si podmienku termín predčasných volieb za podpisy na zvolanie schôdze o nedôvere Hegerovej vláde.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.12.2022 (Webnoviny.sk) – Nezaradený poslanec Tomáš Taraba (Život – Národná strana) bude spolu s nezaradenými poslancami Štefanom Kuffom a Filipom Kuffom v parlamente hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde. Povedal to v rozhovore pre internetový denník Štandard.

Nastolenie úradníckej vlády

Zároveň dodal, že neverí strane Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá s návrhom na vyslovenie nedôvery prišla.

„Myslím si, že im nejde o predčasné voľby. Ide im o nastolenie úradníckej vlády alebo o to, aby sa do vlády vrátili, sami o tom hovoria ako o možnosti,” povedal Taraba.

Chce preto, aby SaS urobila dohodu o predčasných voľbách, pretože ich pokladá za jediné riešenie. Odmieta ďalšie dve alternatívy šéfa liberálov Richarda Sulíka (SaS), ktorými sú rekonštrukcia vlády a úradnícka vláda.

„Ak by ale SaS nechcela urobiť dohodu o predčasných voľbách, potom si myslím, že by sme mali urobiť dohodu o predčasných voľbách s vládou. Hegerova vláda by potom dovládla v zložení, v akom je,” uviedol Taraba.

Voľby najneskôr v septembri 2023

Zhodiť len vládu a dať priestor „Progresívnemu Slovensku z prezidentského paláca” by bolo podľa jeho slov naivné.

Prečítajte si tiež:
Poriadok v národnej rade zabezpečí Parlamentná stráž, poslanca bude môcť vyviesť z rokovacej sály

Ak by do dňa hlasovania o nedôvere neprišlo k dohode s vládou, bude hlasovať za jej pád. Najlepšie by však podľa Tarabu bolo, keby s iniciatívou prišla samotná vláda, vyriešilo by sa tým aj schválenie rozpočtu na budúci rok. „Inak je veľká pravdepodobnosť, že vo štvrtok vláda padne,” domnieva sa Taraba. Predčasné parlamentné voľby by podľa neho mali byť najneskôr v septembri 2023.

Taraba podotkol, že koaličná strana Sme rodina tiež niekoľkokrát spomínala predčasné voľby a pri hlasovaní o odvolaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) sa ukázalo, že jej klub je názorovo rozdelený. Myslí si, že Sme rodina vníma politickú realitu a nepohybuje o tom, že by hnutie bolo ochotné rozprávať sa o predčasných voľbách a dohodnúť sa.

Zároveň dodal, že nerozumie Hlasu-SD, že sa „bratríčkuje” so SaS a nedali si podmienku termín predčasných volieb za podpisy na zvolanie schôdze o nedôvere Hegerovej vláde.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Mimoriadna schôdza parlamentu, Predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Taraba bude hlasovať za pád vlády. Neverí však, že strane SaS ide o predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Hatráková sa zatiaľ do klubu Sme rodina vstúpiť nechystá, ostáva súčasťou Kresťanskej únie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií