Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taraba odvolal aj posledného sekčného riaditeľa na svojom ministerstve. Ide o moc nad miliardami z Modernizačného fondu?

Michal Kiča z Demokratov skonštatoval, že výmenou Zvaru sa na úrovni generálnych riaditeľov skončil „personálny masaker na ministerstve“.

4.4.2024 (SITA.sk) – Generálny riaditeľ sekcie zmeny klímy a ochrany ovzdušia ministerstva životného prostredia Milan Zvara bol odvolaný z funkcie bez uvedenia dôvodu. Na sociálnej sieti na to upozornil bývalý štátny tajomník envirorezortu Michal Kiča (Demokrati).

Zároveň je toho názoru, že minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) má o túto funkciu „imanentný záujem“ z toho dôvodu, že prerozdeľovanie štyroch miliárd eur bude spravovať práve Modernizačný fond, ktorý riadi práve tento riaditeľ.

Kiča taktiež skonštatoval, že výmenou Zvaru sa na úrovni generálnych riaditeľov skončil „personálny masaker na ministerstve“.

„Skúsený expert, ktorý sa podieľal za Európsku úniu (EÚ) na negociovaní viacerých klimatických dokumentov, v minulosti pôsobiaci aj na Stálom zastúpení SR pri EÚ, mladý šikovný človek, akí rozhýbavajú profesionálnu štátnu správu. Ak ju opustí, bude to obrovská škoda. Vďačím mu za spoluprácu pri príprave návrhu historicky prvého klimatického zákona či klimatickej legislatívy EÚ Fit for 55. V rámci nich sme vybojovali prostredníctvom Modernizačného fondu dodatočné stámilióny eur pre ekologizáciu slovenského priemyslu,“ uviedol Kiča.

Viac k témam: Minister životného prostredia SR, Odvolanie z funkcie
Zdroj: SITA.sk – Taraba odvolal aj posledného sekčného riaditeľa na svojom ministerstve. Ide o moc nad miliardami z Modernizačného fondu? © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií