fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cyklotrasa, ktorá vás dovedie až k moru! Napojte sa na ňu už na Slovensku

Máte tip? napíšte nám mailom

Cykloturistika zažíva v poslednom období pomerne veľký boom. Celé to odštarovali úspechy Petra Sagana na Tour de France, ktorý má aktuálne na konte šesť zelených dresov a v historických tabuľkách sa o prvé miesto delí s bývalým nemeckým reprezentantom Erikom Zabelom. Vyskúšajte aj vy cyklotrasu Eurovelo 6!

Najideálnejšie pre bezpečnú cykloturistiku je používanie takzvaných cyklotrás. Bohužiaľ, na Slovensku nie je infraštruktúra pre cyklistov úplne ideálna, aj keď samosprávy tvrdia, že situáciu sa z roka na rok snažia zlepšovať. Niekoľko skvelých cyklotrás sa však dá nájsť aj u nás!

Zdroj: rdchambers.net

Zo Slovenska až k moru

Kto však má chuť vyraziť na bicykli aj za naše hranice, je tu možnosť. Cez naše územie prechádza totižto jedna z najdlhších a najlepšie vybudovaných cyklotrás v Európe. Jej názov je Eurovelo 6. Je jednou z najobľúbenejších ciest EuroVelo a niet divu, prečo. Pobrežia, rieky, hrady, špičková infraštruktúra a plochá topografia robia z tejto trasy ideálnu cestu pre vyznávačov cestovania na bicykli. Na trase dlhej 4,632 km navštívite 10 krajín. Väčšina kilometrov vedie popri jednej zo šiestich riek. 

Slovenská časť trasy Eurovelo 6 začína približne v Štúrove a končí niekoľko kilometrov za Bratislavou. Týmto smerom vás trasa cez Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko a Francúzsko dovedie až k Atlantickému oceánu. Ak sa cez naše územie vyberiete opačným smerom, čaká na vás Maďarsko, Chorvátsko, Srbsko, Rumunsko a Bulharsko, a skončíte až pri Čiernom mori.

Prečítajte si tiež:
Je honba na diesle naozaj oprávnená alebo ide len o výmysel EÚ? Pravda vás prekvapí

Ak by ste sa vybrali zo Slovenska až k moru, čaká vás poriadna porcia kilometrov. Ak sa na to necítite, nemusíte samozrejme absolvovať celú trasu.

Zdroj: cycling.franche-comte.org

Veľmi pekná a nenáročná cesta vedie cez celé Rakúsko až do nemeckého mesta Passau, ktoré je vzdialené od Bratislavy necelých 400 km. A cestou sa môžete pokojne zastaviť aj vo Viedni. Trasa nemá náročný terén a pozdĺž nej sa nemáte problém ubytovať či najesť. 

Druhá možnosť je navštíviť našich južných susedov. Do Budapešti to máte po tejto trase ani nie 200 km a ak si trasu predĺžite ešte o 100 km, dostanete sa až k Balatonu. Výhodou trasy Eurovelo 6 je veľmi dobré značenie.

Zdroj: en.eurovelo.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií